Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Büyük Klup  (Okunma sayısı 24713 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Ağustos 13, 2007, 02:57:40 ös
 • Seyirci
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 654
 • Cinsiyet: Bay

Gerçek Kurtlar Vadisi'inde Sebataycıların yönetici, mafya konumundaki altdakilerin günah keçisi, sıradan işçi olduğunu pek az insan farkedebiliyor. Soner Yalçın ' Efendi' adlı kitabını boşyere yazmadı. Bu kitap; çifte dinle ve kimlikle yaşadıkları için su yüzüne bugüne kadar çıkamayan, hain, dönek damgası yemekten korkan ülkemizin gerçek yöneticileri Sebataycıların, Türkiye'nin AB'ne bağlanan umutlarıyla paralel su yüzüne çıkma girişimidir. Bu vitrini hazırlamak Yalçın'ın deyimiyle ' dincilere' bırakılamazdı. Artık herkes onlardan saygı ve korku ile bahsetmeliydi; şapka çıkarmalıydı. Yalçın'ın gayretkeşliği bu yüzdendi. '20. yüzyılda Yahudiler iki devlet kurdu biri Türkiye, diğeri İsrail'dir' diyen Sebataycıların ülkemizde kurduğu gerçek Kurtlar Vadisi'ni okumaya hazır olun...
Derin devlet konusunda 'Milli Stratejik Konsept' adlı bir kitap yazan ve Çevik Bir tarafından mahkemeye verilip beraat eden eski MİTci akademisyen dostum Doç. Dr. Nurallah Aydın'ın anlattıkları aslında 'off the record' idi. Artık yazmak zorundayım. 33. dereceden mason olan Süleyman Demirel'in en önemli özelliği MİT'de Aydın gibilerle sivil yapılanma kurabilmesiydi. Demirelle birlikte Aydında tasfiye edildi; zaten anlattıkları intikam içindi. Sebataycıların 'bizdendi' diye sahiplendiği Atatürk, mason localarını kapatmıştı ve komunist yapılanmalarına göz açtırmamıştı. Selanik'ten ülkemize getirdiği çoğunluğu yüksek eğitimli ve paralı Sebataycıların Türkiye cumhuriyeti ve inkilaplarının çekirdek kadrosu olduğu doğru bile olsa Atatürk'ün ucu dışarıda olan yapılanmalara soğuk yaklaştığı inkar edilemez. Zaten Türkiye'nin gerçek Kurtlar Vadisi, Atatürk'ün ölümünden sonra TL'ye resmini bastıracak kadar hoyratlaşan İsmet İnönü'nün hediyesidir. Eşi Mevhibe Sebataycıdır aynen Bülent Ecevit'in eşi Rahşan gibi. SebataycıYakup Kadri, Halide Edip, Fatih Rıfkı Atay, Ahmet Emin Yalman, Abdi İpekçiler den bugüne geldiğimizde bu entellektüel misyonu taşıyan Orhan Pamuk gibi kalemler, bizi hep bizden uzaklaştırdı. Bir yandan kültürel yozlaşma bir yandan asıl güçlerini barındıran iş dünyasıyla ortaklaşa ülkemizi sömürdüler. Siyaseti onlar belirledi ve ek olarak medya-mafya-asker-bürokrat bağlantılarını kullanarak demokrasimizin acı tarihine düşen dört askeri darbeyi onlar fişekledi.


Nurallah Aydın'ın dilinden işte müthiş gerçekler:
Derin devlete alnı secdeye değeni almazlar. Hiyerarşik bir yapılanmaya sahip gizli örgütlenme 4000 kişiden oluşur. İş adamı, gazeteci, asker, akademisyen hepsi saygın güya laik Kemalist büyük bir gizli örgüttür. Askerler sanıldığı gibi Konsey'de çoğu zaman başkan değildir, üyedir. Emekli olduktan sonra büyük holdinglerde danışman sıfatıyla yüksek maaşa bağlananları araştırırsanız kimler olduğunu bulursunuz. ( Korkmaz Yiğit'in danışmanı Güven Erkaya ve Cavit Çağlar-Hayyam Garipoğlu'nun danışmanı Teoman Koman, Fenerbahçe Cumhuriyet'inden Atilla Kıyat gibi F.A.) 28 Şubat irticaya karşı mücadele değil İstanbul dükalığına karşı ekonomik mücadele başlatan Anadolu kaplanlarını kafese sokma darbesidir. 5000 şirketin önü yeşil sermaye diye kesilmiştir. Bu grupların gazeteleri, derin devletin 28 Şubat operasyonunda provakyonculuk yapmıştır. 28 Şubatla derin devlet, askerleri kullanarak Anadolu Kaplanı denilen ülkenin gerçek sahibi dindar kesimleri sindirmiş, Sebataycı sermayeyi rahatlatmıştır.

Derin devletin liberal gazeteleri Hürriyet, Milliyet; sol eli Cumhuriyet kirli tettikçi sol eli Aydınlık, kirli sağ eli ise kendileri bilmesede Akit-Vakittir. Derin devletin gazetecileri tetikçilik yapar, ancak Uğur Mumcu gibi ileri gittiği için kalemi kırılanlarda olur. Bir dönem Sebataycı Güneri Civaoğlu parlatılır, bir dönem Ertuğrul Özkök, Emin Çölaşan, Fatih Altaylı tetikçilik yapar. 28 Şubatda olduğu gibi bir dönem gelir Sebataycı Dinç Bilgin'in gazetesi Sabah'ın manşetlerini Sebataycı Çevik Bir sabah veya öğle toplantılarına katılarak atar. Hürrüyet ve Akit'in bazı manşetleri taraflarından hazırlanır; biri gerer, diğeri tetiği çeker. Ülkücülere 1980 sonrası mafya görevi verilir ve yurtdışında suikastlar, darbeler ihale edilir. MİT'in derin adamları onları gizli operasyonlarda kullandığı için mutludur; ellerini sıcak sudan soğuk suya sokmayarak istihbarat yaparlar. Sebataycılar, hoşlanmadıkları Mehmet Eymür-Hiram Abbas ikilisinden Mehmet Ağar- Şengal Atasağun ikilisine bayrağı darbe ile devrederek yeni bir sayfa açarlar. Bu nedenle Susurluk'ta Abdullah Çatlı, daha sonra Yeşil tasfiye edilir; kullanılan eski tetikçiler Oral Çelik, Abdullah Argun artık yetim kalmıştır; vatanı için çalıştığını sanan aşırı heyacanlı sonuçta hep kullanılarak paçavra gibi bir kenara atılmışlardır. Oysa bir dönem kara ticaret onlarla yürütülürdü, ancak nedense cepleri hep boştur. Mehmet Ağar, geleceğin parlayan gülüdür.

Ülkenin bankaları hortumlanırken gürültü çıkartırlar ve dikkatleri başka tarafa çekerler. Bankaları hortumlayanların çoğu Sebataycıdır ve derin devletin bilgisi dahilinde olmuştur. Eğer derin devletin mafya kasası, tefeci Yahudi Nesim Malki öldürüldüğünde İsrail'in 2 milyar doları kaybolmamış olsaydı, Kurtlar Vadisi bu denli karışmayacaktı. Mossad seri suikastlarla tahsilata başlamasa idi ne Türkbank skandalı ortaya çıkar, nede bankaların hortumlandığını kavrayabilirdik. Çakıcı- Yiğit- Mesut Yılmaz-Güneş Taner bağlantıları saçılırdı. Mossad, para derdine kendi ayağını vurmuştu. Bu ülkenin 50 milyar dolarını bankalarda batıranların arkasında gizli bir örgüt yapılanması aranmalıydı. Derin devletin haberi olmadan bu kadar soygun yapılamazdı. Bazılarına göre bu gizli örgütün adı Ergenekondur. Diğer tanımıyla NATO üyesi ülkelerde CIA tarafından kurdurulmuş Gladio. Yalnız tek farkı Mossad'ın katkılarıyla örgütlenme Sebataycı eksenli Masonik bir temelde gelişmişti. Çıkarları için sağ el veya sol el farketmiyordu. Logosunun yanında 50 yıldır takiyye yaparak ' Türkiye Türklerindir' diyen gazete medyadaki ana üsleriydi; dolayısıyla Koç Grubu'nun çıkarları Türkiye'nin çıkarlarından önce geliyor. Kemalizm ve laiklik oyuncaklarıyla Sebataycı örgütlenmeye karşı çıkanlar yok ediliyor veya sindiriliyor.

Bir ahtapot gibi kolları olan bu örgütün ülkemizdeki yasal adı 'CIRCLE D’ORIENT'- 'Büyük Klüp. İngilizce isminde geçen ' Circle' aynı zamanda Tapınakcıların yurtdışındaki yayın organının ismidir. Siyonizm, Sabataycılar ve Tapınak Şövelyeleri arasındaki gizli bağlantı Siyonist Tapınağı Tarikatı'na kadar uzanır. Üstadı azamlarının ünvanı ' Denizci'dir. Güven Erkaya'nın bir dönem başkanlığını yürütmesi sadece eski Deniz Kuvvetleri Komutanı olmasından kaynaklanmamaktaydı. Emekli deniz oramiralı ve 12 Eylül sonrası başbakanlık yapan Bülent Ulusu, uzun süre Büyük Klüp'ün başkanlığını yürüttü, halen üyedir. Onun döneminde üye olan meşhurlar arasında babasından misyonu devralan Mehmet Ağar ve Beşiktaş'ın efsanevi başkanı Süleyman Seba sayılabilir. Hakkındaki onca delile rağmen beraat ettirilir. Çakıcı, bu ülkede devletin adamı olarak derin devlete çalışan en derin adamdır. Konuşursa alem karışır. Bu nedenle devlet eliyle kaçırılır. Sinan Engin sadece talimatı yerine getirmiştir. İngilizcesiyle "MORAL REARMAMENT-MR", Türkçesiyle "MANEVI CİHAZLANMA TEŞKİLATI" nın kökleri dışardadır. Tapınakcıların, zuhruna vesile oldukları Protestan mezhebinin bağlısı (Lutheryan) Amerikan Pastor’u Frank Buchman tarafından, 1929’da "Oxford Group" olarak tesis edilir. Buchman daha sonra, İngilterede EVANJELİK olur; yani Bush oğlu Bush’un, "Yeni Dünya Düzencileri"nin mezhebine duhul eder!.. Bu derneğin Türkiye şubesi Beyoglu’ndadır. Hatta oranın bir sokağında, "Asmalı Mescid vardır; aynı sokakta, "B’NAI B’RITH-AHDİN KARDEŞLERİ" teşkilatı, "FAKİRLERİ KORUMA DERNEĞİ" adı altında faaliyet göstermektedirler. İşte bu sokakta, "MANEVİ CİHAZLANMA TEŞKİLATI" da faaliyete başlar. "Toplum faydasına dernekler" listesinde olup, vergiden muaf ve üste "bütçe"den para da alan bu -bu iki- derneğin kurucu başkanu, Prof. Dr. FAHRETTİN KERİM GÖKAY'dır... 33. dereceden mason olan bu adamın, Göztepe-İstasyon durağındaki köşkü teşkilatın toplantı yeri idi; şimdi dikkat, bir başka toplantı yeri ise İSMAİL AĞAR’ın, Kadıköy’deki köşkü... Bu adam, 60 ihtilalinde idam edilen F. R. Zorlu’nun da akrabası ve Ayasofya'nın Ortadoks ibadetine açılmasını istiyor. Heybeliada'daki Ruhbani okulunun açılmasıyla istekleri durulmayacak.

Bu teşkilatın bir diğer üyesi ise, HAZIM ATIF KUYUCAK;bu adam, "Supreme Konsul'de Türküye Masonlarını temsil eden iki kişiden biri; diğeri de "Ceza"cı meşhur dönme Sahir Erman...Celal Bayar, Vehbi Koç, Sakıp Sabancı, İ. Sabri Çağlayangil, bunun "altında" olan adamlar... Bu "Manevi Cihazlanma Teşkilatı"nın bütün üyeleri aynı zamanda 'Büyük Klüp'ün üyeleri...
Bu BÜYÜK KLÜB’e kimler üye... Gündüz Kılıç, Bülent Ulusu, Cevher Özden (Banker Kastelli) Ali Rıza Çarmıklı, A. Emin Yalman, (Tek Dünya Fikrini Yayma Cemiyeti"ni dahi kurmuştur.), Ömer Çavuşoğlu, -kardeşi- Nazlı Ilıcak ve kocası Kemal Ilıcak, Nejat Eczacıbaşı, Sabri Ruso, Duran Kalkan, (99’a kadar 13 sene başkanlığını yapmış), Çetin Emeç, Ahmet Fevzi Ellialtıoğlu (devşirme, babalarından biri Yeniçeri Ocağının "56. Ortası"na mensub), Sadettin Bilgiç, Gazanfer İlge, Atalay Coşkunoğlu, Yuda Leon Cukran, Mehmet Emin Karamehmetler, Ümit Aslan Utku, Nejat Tümer (emekli Oramiral), Enver Necdet Egeran (Muhteşem Salomon’a "Mason değildir" belgesi veren TPAO’nun yıllarca başında oturmuş adam) Başaran Ulusoy, Selçuk Maruflu, (ANAP’lı, "Arı Grubu", "Finans Klüp" ve "Mülkiyeliler Birliği" üyesi, DPT ve Eximbank’ta uzun süre çalıştı.) Raif Dinçkök, Adem Ceylan (meşhur Ceylan Holdingin "para işlerine" bakan üyesi, bu aile eski İstanbul Emniyet Mdr. Hasan Özdemir ile eski Mly. Bkn. Masum Türker’i parmaklarında oynatırlar ve "iş" takibi yaptırırlardı) Vehbi Koç, Sakıp Sabancı, Şerif Egeli vesaire...

Hafızanızı tazeleyeyim, Büyük Külüp’ün ismi, "Susurluk" meselesinde de geçmiş, hatta Başkanı Duran Kalkan gizlice giderek ifade bile vermişti. Derin devletin iki Yalçın’ını (Küçük ve Soner’i) Sebataycılarla ilgili yazdıkları kitaplarda "maksatlı" bulmamın sebebi, "Geyik" muhabbeti ile kulaklarına üflenen malumatları "deve" yapmaları ve bu sayede de Kemalist Oligarşi’nin hayatta kalması için "saf müslüman avına" çıkmaları...

Büyük Külüp’ün 2003 tarihli yönetim listesini isteyenlere gönderebilirim. Bunun temininde İstanbul Sevi’nin (Sandal’daki) katkısımevcut, müteşekkirim.

"BÜYÜK KÜLÜP" İDARI HEYETI YÖNETİM KURULU: BAŞKAN: DURAN AKBULUT Sanayici, GÜNDÜZ KAPTANOĞLU Armatör, Türk Armatörler Birliği Koop. Bşk. ERCAN TARGAY Bankacı, TEVFİK ALTINOK Hazine ve Dış Ticaret Eski Müsteşarı, M. OKAN OGUZ Sanayici, İhracatcı (TİM Eski Başkanı), RIDVAN KARTAL Avukat, Ekonomist, Armatör YAĞIZ DAĞLI Hukukcu, Uluslararası Av. Birliği Yön. Kur. Üy., ERGUN EREZ İnş. Müteahhidi, FERİDUN PEHLİVAN 19. ve 20. dönem Bursa Milletvekili, MEHMET ÖZCAN Sanayici, NURİ BAYLAR İşadamı YEDEK UYELER: PERVİZ ZEKIOĞLU Sanayici, O. TAYLAN KENDİRLİ Ekonomist, ÇETİN YENTUR Bankacı, İNAN ŞEFKATLİOĞLU Sigortacı, HANDE YILMAZ İhracatcı, MURAT NUMAN ERDEM Ekonomist, NEVHAN GÜNDÜZ Işletmeci
BALOTAJ KURULU: ALİ RIZA ÖZKAN Sanayici, METİN SELÇUK Bankacı, Halkbank Eski Gn. Md. Yard., AHMET MALAZ Sanayici, MEHMET SEREN DİNÇLER Avukat, AHMET BEDRİ İNCE Armatör, KOPTAGEL İLGÜN Prof. Dr. Eski Başhekim, SELCUK GÖKÇE İhracatcı, HASMET OLGAÇ Kimya Mühendisi, MELİH TAVUKCUOĞLU Müteahhit, RIZA DEDEHAYIR İşadamı, AHMET ÖZBİLGE Yönetici, ADEM CEYLAN Sanayici, MİŞEL GÜLÇİCEK Sanayici, BURHAN SARGIN İşadamı, UGURMAN YELKENCİOĞLU Yönetici, Tofaş Eski Gen. Md.

http://sonsaniye.net/yazioku.aspx?id=593
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...


Ağustos 13, 2007, 02:59:03 ös
Yanıtla #1
 • Seyirci
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 654
 • Cinsiyet: Bay

 (Şu an ki yönetim kurulu) Kaynak: BÜYÜK KULÜP DERNEĞİ ( Cercle d'Orient)

YÖNETİM KURULU DURAN AKBULUT (BAŞKAN) Sanayici
 
MEHMET NURİ KURİŞ
(2. BAŞKAN) Ekonomist, Sanayici
 
MEHMET SEREN DİNÇLER
(GENEL SEKRETER) Avukat
 
O.TAYLAN KENDİRLİ
(MUHASİP ÜYE) Ekonomist, Yönetici
 
MELİH TAVUKÇUOĞLU
(SOSYAL TESİS SORUMLUSU) Kimya Mühendisi
TEVFİK ALTINOK Hazine ve Dış Ticaret E.Müsteşarı
YÜKSEL YALOVA E.Devlet Bakanı
ATALAY ŞAHİNOĞLU
 İTO Meclis Bşk.Nuh Çimento Yön.Krl.Bşk
 MEHMET ÖZCAN
  Sanayici-U.arası ve Anadolu Otob.Drn.Bşk.
MUSTAFA İŞCAN
 Doktor Dahiliye ve Gastroent.Uzmanı
ASLAN ADIGÜZEL   İşletmeci, Asyapı Ltd.Şti.   

YEDEK ÜYELER 
 
NUMAN ERDEM
 Sanayici, Azim Konserve Yön.Krl.Bşk
FİGEN TANYERİ İşletmeci, Cer metal Yön.Krl.Üyesi
MÜGE YAZGAN
 Marmara Ün.yabancı Diller Gen.Koordinatör
REYHAN ŞAHİN BENZEŞ Yönetici, APS Teks.Yön.Krl.Üyesi
BURHAN ÇAVUŞOĞLU
 Sanayici, ÇBS Boya Sanayi Yönetim Kurulu Üyesi
ALPER POYRAZ
 Genel Cerrah,Haydarpaşa Num.Hst.

BALOTAJ KURULU 
Org.ÇEVİK BİR
(BAŞKAN) E.Orgeneral
 
BEDRİ İNCE
(2. BAŞKAN) Armatör
 
HAŞMET OLGAÇ
(AS BAŞKAN) Kimya Mühendisi
 
PERVİZ ZEKİOĞLU
(GENEL SEKRETER) Sanayici, Yonca Plastik San.Yönetim Kurulu Başkanı 
KOPTAGEL İLGÜN Prof.Dr.E.Başhekim, Dekan
MİŞEL GÜLÇİÇEK Sanayici
TURHAN SARIGÜLLE
 Sanayici, İSO Meclis Başkan Yard.
SADETTİN SÜKAN İşletmeci
HAKKI KALKAVAN
 İnşaatçı, Kama İnşaat Yön.Krl.Bşk. 
COŞKUN BEKAR Gümrük Müşaviri 
VEDAT BAYRAM
 Sabah Gzt.Spor Yzr.İstanbul İl Spor E.Müd.
HAKAN ÖNCEL
 Avukat, AB ve Rekabet Hukuku Uzmanı
BAŞAR NUHOĞLU Sanayici
BEHRUZ VATANDOST
 Sanayici, Vatan Plastik Yön.Krl.Bşk.
İSMAİL YILDIZ Mimar, Uluslararası Nakliyeci

YEDEK ÜYELER 
MAHMUT TANYOL Volvo Tanyol Yön.Krl.Bşk.
ELİF GÖKTAN Bankacı
MEHMET SENA YÜCEOZ İşadamı
HAKAN KEFOĞLU İşletmeci, Danışman
SAMİ GÖREN
 Mavi Jeans Genel Müdür Yardımcısı

DİSİPLİN KURULU 
MEHMET MOĞULTAY
(BAŞKAN) E. Sosyal, Çalışma ve Adalet Bakanı
NAZMİ AKIMAN
(2. BAŞKAN) E.Büyükelçi
 
ŞÜKRÜ AYTEKİN İLHAN
(GENEL SEKRETER) E.Başsavcı
 
Org.NECATİ ÖZGEN E.Harp Akademileri Komutanı
EROL CİHAN Prof.Dr. Avukat
NEZİH İŞERİ E.Amiral, Yüksek Mühendis
İLHAN KESİCİ
 Endüstri Yük.Müh.Devlet Plan.Teş.E.Müsteşarı
SEVGİ GÜMÜŞTEKİN
 Avukat, THY Eski Genel Müdür Muavini
MEHMET YILDIRIM
 Sanayici, İstanbul Tic.Odası E.Yön.Krl.Bşk
FİKRET ÖZTAMUR Avukat
İLTER URAL
 Hukukçu, İktisatçı, İstek Vakfı Genel Müdürü

YEDEK ÜYELER 
RUŞEN SAĞIROĞLU E.Hakim

TEKİN AKMANSOY
 Sanatçı,Devlet Tiyatroları E.Genel Md.
ERCÜMENT ÜNLÜ Yüksek Mühendis, Mimar
KEREM ERTAN Avukat
SİNAN KILIÇ Doktor

SİCİL KURULU 
UĞURMAN YELKENCİOĞLU
(BAŞKAN) Yönetici, Tofaş E.Gen.Müdürü
 
YÜKSEL ERİKMEN
(2. BAŞKAN) Yönetici, İşadamı
 
SERDAR TEPE
(GENEL SEKRETER) Ekonomist, Nuh Çimento Gen.Md.Yrd
 
ADEM CEYLAN Ekonomist
HAYDAR YANIKOĞLU  Kimya Mühendisi

YEDEK ÜYELER 
SAMİ BEHAR Sanayici
HANDE YILMAZ Sanayici, Giray A.Ş.Yön.Krl.Üyesi
IŞIK SEYRAN
 Ekonomist, Migros Gen.Md.Paz.Md.

DENETLEME KURULU 
ENGİN BERKER
(BAŞKAN) Yeminli Mali Müşavir
 
KADİR BOY İstanbul E.Defterdarı
EROL PELİSTER Yeminli Mali Müşavir

YEDEK ÜYELER 
HALUK DEMİRTOPUZ Mali Müşavir
MEHMET VODİNA Yeminli Mali Müşavir
İBRAHİM ÇEHRELİ Ekonomist, Turizmci,
 


« Son Düzenleme: Ağustos 13, 2007, 03:04:36 ös Gönderen: LuckyEye2 »
Çilesini çekmediğin dert senin değildir...


Ocak 10, 2016, 01:33:26 öö
Yanıtla #2
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 877
 • Cinsiyet: Bay

Çok eski, köklü ve elit bir sosyal kulüptür. (1882) Diğer bir ismi Cercle d'Orient'dir. Üyeleri toplumda belli bir saygınlığı olan insanlardır. Üye olarak seçilmek epey zordur ve maliyetlidir. Üyeler ve yakın akrabaları bu tesislerden faydalanabilir. Ayrıca derneğin yurtdışında kardeş kulüpleri de vardır. Yurtdışında olduğunuz zaman dernekle kardeş statüsü olan bu yerlerden faydalanabilirsiniz.

http://www.buyukkulup.org.tr/tr/


Kasım 19, 2016, 12:34:40 öö
Yanıtla #3
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 155
 • Cinsiyet: Bay

Merhaba,  yıllar önce bir sohbete adı geçmişti bu kulübün,  değerli bir öğretmen buyugumuze üye olması için teklif götürülmus fakat üyelik aidatı fazla gelmiş ve nazikçe geri çevirmiş  saygın insanlar gidip eglendikleri bir kurum acaba masonlar tören yapıyormun orda...
Ey ateş! İbrahim’e karşı serin ve selamet ol ..


Kasım 19, 2016, 01:45:43 ös
Yanıtla #4
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 57
 • Cinsiyet: Bay

Merhaba,  yıllar önce bir sohbete adı geçmişti bu kulübün,  değerli bir öğretmen buyugumuze üye olması için teklif götürülmus fakat üyelik aidatı fazla gelmiş ve nazikçe geri çevirmiş  saygın insanlar gidip eglendikleri bir kurum acaba masonlar tören yapıyormun orda...

Törenden tam kastınız nedir ?

Üyeleri arasında masonlar da vardır diye düşünüyorum.


Kasım 19, 2016, 06:05:03 ös
Yanıtla #5
 • Seyirci
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 298
 • Cinsiyet: Bay

Süleyman Demirel 33 dereceli bir Mason değildi. (Mason oldugu dogru fakat zaten Masonluktan ihrac edilmistir.) Evet nüfusları fazla olmayan, birbirlerini tanıyan ve sahip çıkan, daima cift isim kullanmakta israr eden, Dinleri kesinlikle Musevilik ile bağdaşmayan (dinsiz ve tanrı tanımaz bir güruh denebilir.)  Sizofreni hastasi sahte Mesih Sevi'ye inananlar olarak söyleyebiliriz.  Halen de inanmakta ısrar ettikleri doğrudur. Türkiye, Türklerin ülkesidir. Yıllar once Üniversite de bir hocam sunlardan bahsetmişti. Sevi nin Türklere çalışan bir ajan olup Yahudilerin arasını bozmak ile yükümlü olduğunu ve burada gayet başarılı olunduğunu fakat bu kadarda gucleneceklerı sanilmadigindan bahsetmişti. Ama bu oldu. Önemli olan FETÖ gibi temizlemektir. Bel kide bir gün bu güruh tamamen temizlenir kimbilir.

Saygılarimla.
“Bize verilen sırları, kalbimizin en derin köşelerinde saklamalıyız. Bir ölü kadar sessiz, bir mezar kadar ketum olmalıyız.”


Kasım 20, 2016, 04:52:29 ös
Yanıtla #6
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 288
 • Cinsiyet: Bay

Büyük kulüpte hafta sonları seminerler etkinlikler oluyor. Üye olmayanlarda girebiliyor yani herkese açık. Girişimcilik, kişisel gelişim konularında seminerler oluyor.

Gidip görülebilir. Güzel bir kulüp
İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein


Kasım 20, 2016, 04:53:40 ös
Yanıtla #7
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 288
 • Cinsiyet: Bay

İnsanı ayakta tutan iskelet ve kas sistemi değil prensipleri ve inançlarıdır.   A. Einstein


Mayıs 17, 2017, 09:46:59 ös
Yanıtla #8
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 195
 • Cinsiyet: Bay

Forumu okudukça ilginç başlıklara rastlıyorum. Konu her nasılsa uzaylılara gelmemiş. Şaka bir yana içsel ve mantıksal tutarlılık nerede?
no one


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
28 Yanıt
56293 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 03, 2017, 08:24:27 ös
Gönderen: ADAM
8 Yanıt
6501 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 14, 2012, 01:12:49 öö
Gönderen: Munir
0 Yanıt
6016 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 30, 2009, 11:34:14 öö
Gönderen: ADAM
0 Yanıt
5872 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 14, 2011, 06:19:30 öö
Gönderen: M1TO
7 Yanıt
3618 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 04, 2014, 09:36:03 öö
Gönderen: ADAM
10 Yanıt
2884 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 05, 2014, 04:58:30 ös
Gönderen: Kajmeran
1 Yanıt
1822 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 12, 2014, 08:02:03 öö
Gönderen: ADAM
13 Yanıt
4866 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 23, 2015, 08:49:41 ös
Gönderen: hypatia
0 Yanıt
1553 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 20, 2015, 04:02:16 öö
Gönderen: Risus
3 Yanıt
2331 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 03, 2015, 11:21:05 öö
Gönderen: Risus