Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Aklımı kurcaladım,konuyu sorguladım sonuçlandıramadım  (Okunma sayısı 6145 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Aralık 03, 2008, 09:11:03 ÖS
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

Sevgili üyeler başımdan geçen ve çevremden de sık sık duyduğum bir olayı aktarmak istiyorum.

Benim elimde 2 tane 2-3 cm arayla siğil çıkmıştı bundan 5 sene evvel.Öncelik doktora gitmiştim bir krem vermişti hergün sürmem için 1 hafta kadar sürdüm sonra sürmedim,daha sonra lazerle aldırmak istedim iz kalır dediler,bu zaman zarfında da sevgili annanem anneme 3 defa İhlas,1 defa Fatiha oku geçer demiş.Annemde bir gece kalkmış ve okumuş,bir kaç hafta sonra o iki siğil yok oldu,iz bile kalmadı.Siğil teyzemin kızının eşininde varmış onu da annanem okumuş geçti.

Sonra öğrendim ki daha değişik yöntemler de mevcut mesela bir internet sitesinden alıntı olarak
Sual: Bir yakınımın elinde siğiller var, ilaçla tedavi edemedik, aksine büyüdüler. Bir çaresi var mı?
CEVAP :Üç adet boğumlu arpa çubuğu alınır boğumları siğillerin üzerine sürülür ve Taha suresinin 105, 106 ve 107 âyetler bir defa okunur. Sonra çubuklar rutubetli bir yere gömülür ve çürümeye terk edilir. Çubukların çürümesiyle siğiller de Allahü teâlânın izniyle düşer.

Bir Dermatoloji Uzmanı; Telkin yöntemlerinin, eğer kişi inanıyorsa bağışıklık sistemini harekete geçirdiği düşünülmektedir. Bazı siğiller kendiliğinden de geçebildiği için faydasını ayır etmek zordur demiş.

Ama ben bilmeden gerçekleşti.

Yani nasıl bir çelişkidir anlıyamıyorum.Annemin okuduğu dualar siğillede alakalı değil bu da ayrı bir çelişki.


Aralık 03, 2008, 11:15:33 ÖS
Yanıtla #1
 • Ziyaretçi

Sayın: Akyol,
Duayla geçer mi, bilemiyorum, ancak, tabiatın mucizeleri bitmez, aktarlarda eminim söylediğiniz konuya ilişkin, bir cevap vardır, yalnız, yalnış anlamazsanız, dostça bir tavsiye, öncelikle doktora danışın, bir de facebook'da bir grup var, bu gruba sorduğunuz soruyu sorup yanıt alabilirsiniz. Dini bir grup değil.  Grubun adı: Tabiatın Mucize İlaçları, adresi aşağıda, bir hastalığın geçmesinde inancın dini ya da septik, şüphesiz faydası vardır...

http://www.facebook.com/home.php#/group.php?gid=91559040191&ref=ts

Saygılar.


Aralık 04, 2008, 12:27:03 ÖÖ
Yanıtla #2
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

Verdiğiniz site üyelik istiyor.Benim üyeliğim mevcut değil.Yine de teşekkür ederim

saygılar


Aralık 04, 2008, 11:02:29 ÖÖ
Yanıtla #3
 • Ziyaretçi

Üzüldüm, işinize yaramadığına saygılarımla.


Aralık 04, 2008, 05:58:23 ÖS
Yanıtla #4
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

Bugün bir cildiyeciye danışdım tesadüftür dedi.
Bu olayı başkası anlatsa inanmam git işi derdim :)

saygılarımla


Aralık 04, 2008, 06:28:06 ÖS
Yanıtla #5
 • Ziyaretçi

Arkadaşlar parapsikolojide telkin yöntemi vardır aynı şey büyü için de geçerlidir, inanmazsanız sizi tutmaz yani iç benliğiniz eğer büyüyü kabul etmişse bunu yaptırdığınızda gerçekleşebilir ancak tersine bilinçaltınız buna inanmıyorsa işlemin gerçekleşmesi zordur mucize insanın kendisi sayılabilir irade sizde ama ilk önce inanmayı bilmeli neye inandığı önemli değil temelinde inanç vardır...
saygılarımla


Aralık 04, 2008, 06:54:14 ÖS
Yanıtla #6
 • Ziyaretçi

Keza, geçmiş olsun, Sayın: Akyol, en doğrusunu yapmışsınız,

saygılarımla.


Ocak 25, 2009, 01:51:56 ÖÖ
Yanıtla #7
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1665
 • Cinsiyet: Bay

Bir insan yeni bir bilgi öğrendiğinde heyecanlanır mı ya.Ben heyecan yapıyorum,neyse konumuza gelelim.Özer Uçuran Çiller Beyefendi ilk olarak kendisiyle yapılan bir röportajla ilgilimi çekmişdi ve daha sonra yazdığı kitaplarla.Sonradan da öğrenmiş olduğum Mason olmasıyla.Geçen gün bir haber kanalında programa katılacağını duyunca sevinmiştim ancak vaktim olmadığı için sabaha karşı tekrarını izlemek zorunda kaldım.Özer Uçuran Çiller hergün sabit olarak yaptıklarından bahsederken iki şey dikkatimi çekti.Birincisi her sabah saunadan sonra aldığı duşda dua ederek abdest alması,ikincisi ise her sabah içdiği portakal ve nar karışımı suyuna önce dua okumasıydı.Öncelikle şaşırdım hemen beynimde taşlar yerine oturmaya başladı çünkü benim bu konudaki iletimle bir benzerlik farkettim.Ardından dua okumasının nedenini Sırrın Sırrı kitabında da olan, okunmuş su ile okunmamış suyun çekilmiş fotoğraflarını göstererek devam etti ve dua etmenin çok önemli olduğundan sözetti.Çünkü su kristallerinde farklılıklar olduğu gözlenmiş.Kitabının kapağına da bu resmi koymuş.
Acaba benim elimde ki siğil gerçekten de dua edildiği için mi geçti kafam karıştı?

Ahmed Hulisi'nin şu sözleri de çok ilginç;
1986 yılında yayınladığım “İNSAN VE SIRLARI” isimli kitabımda “abdest” olayının tanrıya tapınmak için değil, kişinin bedeninin biyoelektrik enerjinin, sudaki enerjiden yararlanması amacına dönük olduğunu açıklamıştım. Su bulunmayan ortamda yapılan teyemmümün ise bünyedeki statik elektriğin topraklanması amacına dönük olduğunu anlatmıştım. Taklit ehli olarak yetiştirilen kitle ise o zamandan bu yana hep karşı çıkmıştı bu gibi açıklamalarıma, biz tanrıya tapınmak için abdest alırız hikmeti bizi ilgilendirmez, diye!!!.

Şimdi bir adım daha ileriye gidip, bu konudaki çok önemli bir sırrı daha açıklayalım...

Allah Rasûlü muhteşem insan Hazreti Muhammed aleyhisselâm daima “abdest” alırken dua ediyordu; herkese de abdest alırken dua etmesini tavsiye ediyordu...
Niçin?...

Gökteki tanrıya seslenip, “ey tanrı bak senin peygamberinin dediğini yapıyorum; sen de beni nur eyle”, diye mi?
Yoksa?...

İşte geldik, Allah Rasûlü Muhammed Mustafa’nın bir mucizevî tesbitine daha...
Kişi, abdest alırken, dua etmek suretiyle, belli bir anlam ihtiva eden beyin dalgalarıyla su kristallerini değiştirerek, etkileyerek, iyonize ederek vücüduna yararlı su iyonlarının girmesini sağlar!.

Su içerken veya birşey yerken elindekine besmele “OKU”manın (beyin dalgalarını içtiğine veya yediğine yönlendirmenin) anlamı da buradadır!.

Kurşun döktürmek ise dinsel bir ritüel olmayıp, başta birikmiş bunalım oluşturan statik elektriğin, akıtılan eriyik kurşuna boşaltılması amacına yöneliktir.

Beyni, göz ve kulağına esir düşmüş; gördüğünün ötesini düşünmekten âciz; çağdaş bilimlerden ve dünyadaki tesbitlerden bîhaber kimselerin bunları anlaması elbette çok zor! Ne var ki dünya dönüyor ve bir kısım insanlar hâlâ yüzyıllarca önceki kulübelerinde yaşamakta ısrar etseler dahi; öte yanda gökdelenler uzaya yükselip, uydudan bahçesindeki böcekler seyredilebiliyor!.

Ve dahi, su kristallerinin insanların yaydıkları düşüncelere göre nasıl şekil aldıkları  mikroskoplarla açık seçik tesbit edilebiliyor!.

İnsan beyninin farkında olarak veya olmayarak yaydığı dalgalar, aynı esasla, suyu, sudan varolmuş canlıları sürekli etkilemektedir. Bu yüzden de “insan düşüncelerini açıklasa da  açıklamasa da sonucunu yaşayacaktır” anlamına gelen bilgi verilmiştir Bakara suresi 284. âyetinde.

İnternette bu su olayıyla ve çekilmiş fotoğraflarla ilgili biraz araştırma yaptım.İlgilenenler;
http://www.life-enthusiast.com/twilight/research_emoto.htm
http://www.hado.net/
http://www.wellnessgoods.com/messages.asp
http://www.adhikara.com/water.html
http://cerncourier.com/cws/article/cern/29542
http://www.ahmedbaki.com/turkce/yeniyazilar/mucizevi.htm
http://www.sizinti.com.tr/konular.php?KONUID=4356
http://www.masaru-emoto.net/english/e_ome_home.html
http://www.zaferdergisi.com/article/?makale=1501
« Son Düzenleme: Ocak 25, 2009, 01:54:52 ÖÖ Gönderen: M.Akyol »


Ocak 25, 2009, 04:31:11 ÖÖ
Yanıtla #8
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 877
 • Cinsiyet: Bay

Hersey enerji ve onun transferi ile ilgilidir insan beyni acıklayamadıgı her seyi ilahi diye yorumlar halbukı kendi potansıyelının farkında degildir.


Ocak 25, 2009, 07:05:06 ÖS
Yanıtla #9
 • Ziyaretçi

Sayın M.Akyol,
Öncelikle geçmiş olsun.HPV denen 100 civarında tipi ve bir yığın alttipi olan bir virüsün cildimize yaptığıdır siğil...Toplumda neredeyse %100 insan bu bela ile enfektedir ancak ;bağışıklık sisteminin gücüne göre hastalık ya olur ,ya olmaz. Ve bu virüsle bir kez enfekte olundu mu kurtuluş yoktur. Görünüşte siğil geçmiş olabilir ama, herhangibir vücut zaafiyetinde tekrardan palazlanacaktır. Göründüğü kadar masum değildir yaptıkları ,prekanseröz lezyonlardır bunlar. Şimdi ev hanımlarının dahi bildiği siğilden kanser olduğu lafı doğrudur ancak endişe etmeyiniz el ve ayakta çıkan tiplerinden ziyade genital bölgede konuşlanan tipler daha çok kanserle bağlantılıdır. Siz yine medikal yoldan ayrılmayın bence ,tabi ki moral de önemlidir Arapça okuyup üflemek, Türkçe okuyup üflemek hangisi sizi rahatlatıyorsa onu yapabilirsiniz ama sizden ricam bilimden uzaklaşmayınız.
Saygılarımla...


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
0 Yanıt
2859 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 27, 2010, 12:15:10 ÖÖ
Gönderen: MASON