Masonlar.org - Harici Forumu

 

Anket

İran nükleer güce sahip olmalı mı?

Evet , Sahip olmalı
Sahip olmamalı
Kararsızım

Gönderen Konu: İran'ın nükleer programını nasıl değerlendiriyorsunuz?  (Okunma sayısı 13891 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 22, 2012, 02:28:41 öö
Yanıtla #30

Ron Paul "Why shouldn't Iran have nukes?"


Oralardan bire görülen gerçek.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare


Mayıs 16, 2012, 09:43:29 ös
Yanıtla #31
 • Ziyaretçi

Kesinlike sahip olmamalı. İran dünya için tehdit saçan bir ülkedir.


Mayıs 17, 2012, 01:18:16 öö
Yanıtla #32
 • Forum ve Uye Yoneticisi
 • Aktif Uye
 • *****
 • İleti: 887
 • Cinsiyet: Bay

Başkalarının korkusu bizim korkumuz olmuş ne yazikki ! Bunun üzerine düşünelim derim.Hemde petrol doğal gaz uğruna.


Saygılarımla
2050 de Türkiye çöl olacak ! Ağaç dikin, ağaç diktirin....
Sayğıdeğer üyeler, forumla ilgili her türlü soru ve sorun için lütfen tarafıma başvurunuz.


Mayıs 17, 2012, 09:17:15 öö
Yanıtla #33
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

İran eğer beerebiliyorsa olmalı nötr olmak yada sırf muhalefet olmak adına söylemiyorum bunu bilerek söylüyorum.Gidişat tek kutuplu bir dünya düzenine gidiyor.İsrail,amerika,ingiltere fransa amerika rusya çin kore pakistan hindistan bu silahları elinde bulundururken bana yada hemen yanındaki komşusuna dahamı az tehdit oluşturuyor.Bu ülkelerde bu silahın olma gerekçesi iran için yokmu yok ise neden olmamalı.Sırf iran etrafı tehdit ediyor masalınamı sığınacağız,bence gözden kaçırıp gözardı ettiğimiz o kadar çok gerçek varki bir başka pencereden bakmalı artık.
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Temmuz 09, 2012, 02:55:01 ös
Yanıtla #34
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 598
 • Cinsiyet: Bay

İran ateşle oynuyor..İsrail her şeye her zaman son derece hazırlıklıdır..Yanı başında bir nükleer programa göz yummaz diye düşünüyorum..İsrail i hafife almanın bedelini iran ağır öder..


sn.bulgaria

Zaten tüm dünya aynı şeyi söylüyor tıpkı sizin gibi söylüyor hemde bence hayır ateşle oynayan israil onlarda bunun farkında hemde nasıl farkında biliyormusunuz dünya halkları onlardan neden nefter ediyorlar diye sormuştum bir gün kendi kendime evet aynen bu soru tam 3500 yıllık bir nefret hemde hep büyüyerek yürümüş.İsrail ve yahudi halkının en büyük korkusu aslında bu nefret duygusu her ne yapıyorlarsa bu duygu yüzünden yapıyorlar dünyanın onlardan nefrett ettikleri kadar onlarda o nefreti duyuyorlar korkuda tam orada o meşhur yalnızlık korkusu.

Haklısın israil herşeye hazırlıklı kendisini korutacak bir korumasıda ve siyasi destekçisi olarakta ingilteresi var haklısın iran bugün bir savaş çıksa sadece savaşacağı israil olmayacak onlarda bunu biliyor ve onun için nükleer silahı olmazssa olmaz görüyorlar.Ben bambaşka bir pencereden bakınca bu hugo chavezi sevme sebebimle aynı sebepten iranın bu emperyalist azgınlara karşı duruşunu erkekçe ve mertçe buluyorum.Siyasi baskı ile korkakça yaşamaktansa soylarındaki pers ve safevi kanlarının haklarını veriyorlar bir korkak gibi yaşamaktansa erkekçe kükremeyi yeğliyorlar.

Bugün iranın kökü belli ingilizdende amerikalıdanda israillilerdende eski bir kökü var ve bu gücüde hakikaten oradan alıyorlar.Koskoca osmanlı bile onlarla pek uğraşmayı yeğlemedi belkide bu ülkelerde tarihi olgulara bakıyorlardır.İran kuş değil yolacakları bir ırak ,lübnan,mısır ,fas yada tunus değil .İsrail şu planı hayata geçirmedikçe irana saldırmazlar.

1--İsrail asla kendi başına irana hücum etmez.
2--Amerikan kamuoyunu kıvama getirmeden savaş için koşulları oluşturmadan amerikan halkını savaşın artık olmazssa olmaz olduğuna ikna etmeden olmaz.
3--daha ırak macerası tam bitmeden sebeplerini oturtamamışken üstelik saddam da tutmayan nükleer silah yaygarasını alenide olsa yani iran kabulde etse bir zemine oturtması lazım.
4--iran petrollerini garantiye alması lazım ırakta yaptıkları gibi iranla da aynı şey olacaksa bu petroller tamamen amerikan ve ingiliz firmalarının elinde olması lazım

daha bir sürü şartı olgunlaştırmaları lazım.Yani işin görünen yüzü nükleer silah gibi görünsede bu teknolojiyi üreten ve iranın eline geçmesini sağlayanda bu savaşı isteyen israil amerika ve ingilteredir bu iş bu kadar basit.

İRANI VE HUGO CHAVEZİ BİR KERE DAHA KUTLUYORUM BU KADAR DİK DURDUKLARI İÇİN.

SAYGILARIMLA


Havlayan köpek ısırmaz.. Atasözü geldi aklıma birden.. İsrail güçlü çünkü olmak zorunda.. Empati kurduğum zaman şöyle düşünmeden edemiyorum. Benim babam sabun yapılsa annem tecavüze uğrasa kardeşlerim ghettolarda tutulsa ve ben 2012 yılında güçlüysem geçmişte yaşadıklarımı bir daha yaşamam boş kükreyenleri eski den de gördük en güzel örneği saddamdır bunun.. İran medya ülkesi sadece.. Güçlü iran neden filistinde yaşananlara ses çıkarmıyor acaba ?? Kardeşleri değilmi ?? Nerde mollalalar ??

Saygılar.
Ölü Gibi Sessiz...Mezar Gibi Ketum...חמישים אחוזים חמישים אחוזים בולגרי של יהודים....!!! O:


Temmuz 17, 2012, 10:35:48 öö
Yanıtla #35
 • Ziyaretçi

Paranın dini, milliyeti, cinsiyeti, vicdanı vb. (çoğaltılabilir) olmaz. Ve para bu değerlerin hepsinden üstün bir kavramdır. Tanrı kadar güçlü olmasa da hemen hemen Tanrı'nın yaptığı pek çok şeyi yapabiliyor. Para kavramının bu üstünlüğünü acımasızlaştırma etkisini de ekonomistlerin dünyayı yarattıkları iç karışıklık ve dünya savaşları vasıtasıyla ele geçirmesi ve elde tutma çabalarında gösterdikleri faaliyetlere bakınarak görememek elde değildir. Tarih ve politika cahili de olsak çok fazla sırıtan gerçekler.

Bu küresel ekonomik yapıyı lanetleyen sosyalist, komunist, deist, ulusalcı vb. sol görüşü bile lider olarak yöneten, fikir olarak besleyen ve gerektiğinde ülkelerde ayaklandırmalar çıkartarak hükümetlerin elini kolunu bağlayan da yine ekonomistlerin kendi ajanlarıdır. Samimi insanlara mafyasal yöntemlerden çekinmediklerinden ötürü yaşama şansı tanımazlar.

İran ne kadar israil düşmanı gibi dursa da Hitler misali israile hizmet ediyor ve petrolün fiyat artışını yarattığı sanal kaos yordamıyla yükselterek petrol şirketlerine hizmet etmekten öteye gidemiyor. Daha öncesinde Irak'ın ve kendi halkının tüm sermayesini sanal bir savaş uğruna Amerikan ve Rus silah şirketlerine aktararak ekonomistlere hizmet ettiği gibi...

Her ne kadar mercek altına alındığında iran böyle görünse de aslında tüm dünya ülkelerinde benzer sonuçlar görmek kaçınılmaz.

İsrail'in atom bombası kullanma ihtimali de bana biraz uçuk geliyor. Neticede atom bombası atsa İran'a kendi ülkesi de dahil tüm orta doğu onlarca yıl radyasyondan olumsuz etkilenecektir. Bu yüzden kimyasal silahlarla veya klasik bombardımanla saldırıya geçmesi olası bir ihtimal. İsrail Amerikan ordusuna güveniyor, şu ana kadar Arapları yenmelerinde temel unsur ingiliz ordusu Amerikan ordusu ve onlardan gelen gelişmiş silah sanaayiydi. Bu saatten sonra israil dünya üzerinde yaşayan 5-10 milyon fanatik yahudi hariç 5 milyar insanın nefretine maruz kalan küçük bir ülke olması nedeniyle de saldırdığı an hiç ummadığı şekilde Amerikan yardımı alamayabilir ve böcek gibi ezilme ihtimali de var. Fakat israil planlama konusunda kafası çalışan adamlara benziyorlar örneğin Amerikanın ikiz kulelerini nükleer bombayla uçurarak güçlerini sergilemiş ve gizledikleri diğer nükleer bombaları patlatırız korkusu yayarak Amerikan hükümetini ve ordusunu ele geçirme ihtimallerinin var olduğu kanaatindeyim.

Saygılarımla.


Kasım 17, 2012, 06:06:14 ös
Yanıtla #36

Nükleer güce sahip olunmayacak ise dünya genelinde bu sağlanmalı. Yoksa batılı ülkeler nükleer güce sahip olabiliyorlarsa iran da tabiki nükleer güce sahip olabilmeli... Saygılar efendim...


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
18 Yanıt
16523 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 18, 2011, 12:43:32 öö
Gönderen: Prometheus
5 Yanıt
3240 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 04, 2007, 12:35:02 öö
Gönderen: shemuel
15 Yanıt
10259 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 18, 2011, 01:44:12 ös
Gönderen: shakespeare
17 Yanıt
9959 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 18, 2011, 09:44:05 öö
Gönderen: sad
21 Yanıt
9915 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 28, 2014, 11:51:15 ös
Gönderen: animi et spiritus
13 Yanıt
6555 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 14, 2013, 12:37:12 ös
Gönderen: Etimolog
0 Yanıt
4505 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 07, 2011, 09:23:55 ös
Gönderen: AQUA
0 Yanıt
1097 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 23, 2015, 12:49:44 ös
Gönderen: propulsion
15 Yanıt
8039 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 03, 2015, 03:56:56 ös
Gönderen: propulsion
3 Yanıt
2743 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 07, 2015, 06:16:19 öö
Gönderen: Risus