Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Herkes eşittir yahudiler daha eşittir  (Okunma sayısı 5283 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Mart 17, 2011, 01:21:24 ös
 • Seyirci
 • Yeni Katilimci
 • *
 • İleti: 45

Batı Şeria’nın Yahudi yerleşim bölgesi İtamar’da cuma akşamı bir eve giren Filistinli militanlar katliam yaptı. Uykuda olan Baba Udi Fogel (37), anne Ruth (36), 10 yaşında Yoav, 4 yaşında Elad, 3 aylık Hadas bıçaklanarak katledildi. Eve dönen ailenin kızı tarafından bulunan ailenin pazar günü Kudüs’te yapılan cenazesine binlerce kişi katıldı. Cenazede konuşan İsrail Başbakan Yardımcısı Moşe Ya’alon, İtamar’da yaşanan terörist saldırının İsrail’in varlığına karşı yapıldığını söyledi. “Bu katliamı görünce, ana konunun İsrail’in sınırları veya bir devlete sahip olmak isteyen bir milletin özgürlük çağrısı olmadığını, asıl konunun İsrail’in bu topraklarda var olma hakkı olduğu anlaşılıyor” dedi. Böyle bir durumda güvenlikten bahsetmenin anlamsız olduğunu söyleyen Ya’alon, İsrail’in inşa etmeye ve gelişmeye devam etmesi gerektiğini vurguladı. Merkez Kuvvetleri Komutanı Tümgeneral Avi Mizrahi olayı ağır bir terörist saldırı olarak tanımladı ve gece yarısı uyuyan 3 masum çocuğu ve suçsuz anne babayı öldürenleri korkak, iğrenç katiller olarak tanımladı.(Salom)

Şimdi dikkat ederseniz ilk duyduğumuz anda eve giren bıçaklı saldırganın aynı aileden 5 kişiy öldürmüş olması kulağımıza çok tanıdık geliyor? Nerden peki. Tabiki Türkiye'deki rutin olaylardan. Her gün gazetelerin 3. sayfa haberlerine baktığınızda bunun gibi onlarca olay görebilirsiniz " eve giren hırsız aileyi katletti " - " 4 çocuklu aileye infaz " gibi haberler bizim için çok tanıdıktır. Ayrıca yalnızca türkiyede değil dünyanın dört bir tarafında bu tür olaylar sıklıkla yaşanır.

Peki israil'de hepimizin alışkın olduğu bu olayların yaşanması neden infial yaratıyor? İnfial derken ne demek istediğimi şimdi anlayacaksınız

Hillary Clinton: “Şoktayız”

Cuma günü İtamar’da gerçekleşen olayla ilgili olarak ABD Dışişleri Bakanı Hillary Clinton derin üzüntü ve şok içinde olduğu söyledi. Clinton, üç masum çocuk ve ebeveynlerinin uykuda öldürülmesinin insanlık dışı bir hareket olduğunu, sorumluların hemen ortaya çıkarılmasının gerektiğini belirtti.

Türk Dışişleri'nden kınama

Dışişleri Bakanlığı, Batı Şeria'nın Nablus kenti yakınlarındaki Itamar Yahudi yerleşim birimindeki saldırıyı yazılı bir açıklama ile kınadı. "12 Mart'taki saldırıda aynı aileden anne-baba ile aralarında üç aylık bir bebeğin de bulunduğu üç çocuğun öldürülmüş olmasını kınıyoruz. İsrail'in Batı Şeria'daki yerleşim faaliyetlerinin uluslararası hukukun açık bir ihlali olduğunu ancak gerekçesi ne olursa olsun en temel insan hakkı olan yaşam hakkını çiğneyerek masum çocukları hedef alan bu gibi terör eylemleri kabul edilemez" ifadesi kullanıldı.

..


Evet görüldüğü üzere koskoca amerika dışişleri bakanı çıkıp basit bir cinayet için açıklama yapabiliyor. Halbuki amerikada bile hergün onlarca bu tür cinayetler yaşanır? Bu paniğin sebebi nedir? Ölenlerin yahudi olması mı.

Eve giren kişiler kimdir nedir hiçbir bilgi olmadan ne hikmetse İsrailler olayın filistin militanlarının işi olduğu konusunda kesin kararı vermişler. Ne biliyorsunuz böyle olduğunu, adam belki hırsızlık için girdi belki başka birşey için girdi israilde ölen her insandan filistin mi sorumludur?

Amerika batı şeria yerleşimleri hakkında şunu diyor " ABD Dışişleri Bakanlığı İsrail’in Batı Şeria’daki yerleşim çalışmalarını endişe verici olarak nitelendirdi. Açıklamada “İsrail Yerleşimlerinin devamı yasa dışıdır ve doğrudan barış görüşmelerinin devamı için yapılan çalışmaları engellemektedir” değerlendirilmesi yapıldı. ABD, görüşmelerin durmasının iki tarafa, hatta tüm uluslararası topluma zararlı olduğunu belirtti."

Görüldüğü üzere amerika bile İsrail'in yasadışı politikalarından bıkmışken hala tüm suçu filistine atmak vicdansızlıktır.

Bu dünyada herkes eşit yahudiler daha bi eşit sanırsam..
İnsanlardan öyle azgınları vardır ki Şeytan bile onların yanına besmeleyle yaklaşır.


Mart 17, 2011, 10:04:10 ös
Yanıtla #1
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1801
 • Cinsiyet: Bay

     Sayın Pagan, mutlaka biliyorsunuzdur da  ben yine de bir kez söyleyeyim. Yahidiler bir başka eşittir.  Onlar,  Tanrı ile pazarlık yapabilen tek kavim değiller mi ?, bu gün sözde   Yahudi düşmanlığı  yapıp  en büyük askeri malzeme alımı anlaşmalarını yapanları sanırım biliyorsunuz. Kısaca,  söz konusu  Yahudi  olunca düşüneceksin..düşüneceksin.. ve hiç bir şey olamaz demeyeceksin.
       Saygılar -sevgiler.
"Vur ama dinle beni"


Mart 18, 2011, 01:41:03 öö
Yanıtla #2

İsrail/Filistin, dünyanın iltihaplı yerlerinden biri. Hassas bir yer.  Bir tarafta Ortadoğu'nun ışığı 800 yıl önce sönmüş, kültürü korku, ümitsizlik ve ataletle yoğrulmuş halkı Araplar. Tek bir gururları kalmış,  bunu da siyasetle ödünlemeye çalışıyorlar. Arapların hüznünü bölgenin Arap olmayan halkları olan biz Türkler ve İranlılar da içselleştiriyor. Gurur sorunu tüm bölgenin sorunu oluyor. Diğer tarafta  tarihte Firavundan, Nebukadnezzar'a, Engizisyondan Hitlere, varoldukları sürece kendilerine yapılan katliam hikayeleriyle büyümüş, son elli yılda rahata ermiş, kültürel kodlarında Araplar kadar bir milliyetçilik ve gurur olan Yahudi halkı. Tarih boyunca itilip kakılmışlıkları kuvvetli bir ihtirasa yol açıyor. El attıkları her işin piri olmayı öğreniyorlar. Tarihten Yahudi bilim adamlarını çıkarmak, taş devrine dönmeye neden oluyor. Küçük bir devlet fakat doğaya ve insanlığa dair ne varsa hepsine, bence hakkıyla sahip olmuşlar.  Güçlü zengin üyelere sahip lobileri, İsrail'i her yönüyle Batıyla bütünleştiriyor. Özellikle de Protestan batıyla.

Buradaki sorunlar, hele politik sorunlar dünyanın herhangi bir yerindeki politik sorunlarınlara bu yüzden benzemiyor. Bu yüzden buradaki politik cinayetler ve terörist eylemler de dünyadan çokça yankı buluyor.

Bir evdeki Yahudi ailesi, bu topraklarda hakkı olduğunu, gasp edilmiş olduklarını düşünen, ezeli düşmanları saydıkları amcaoğulları Yahudilere karşı birleşmiş Araplarca katlediliyor. Bu, bölge konjonktürü düşünüldüğünde akla gelen ilk seçenek. İkinci seçenek ise komplo seçeneği. Her ne olursa olsun, masum bir Yahudi ailesini kundaktaki bebeğe kadar katlediliyor. Bu, Türkiye'deki cinnet haberleriyle veya saatte bilmem kaç cinayet işlenen Amerika'daki herhangi bir cinayet haberiyle kıyaslanamayacak kadar farklı bir durum. İsrail'in Batıyla, Filistin'in Doğuyla kuvvetli bağları var. Buradaki politik cinayt haberleri, bütün bir dünyayı etkiler. Bunun komplo veya herhangi bir Arap terör örgütünün işi olmasının henüz bir önemi yok. Burada bir acı yaşandı. Ve buna tepkisiz kalınamazdı.

Yahudi daha eşit değil. Çalışan, çabalayan, yerinde durmayanlar daha eşit.
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare


Mart 18, 2011, 09:18:40 öö
Yanıtla #3
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 56
 • Cinsiyet: Bay

syn. Alşah ın dediği gibi tanrı ile pazarlık yapabilmeleri bence yahudilerin daha eşit olmalarını gayet net açıklıyor..
 
 Benim için, herhangi bir dine bir akıma bir düşünceye bir bilime bir kişiye kayıtsız şartsız inanan algılarını kapatan insan aptaldır.. 
 
  Müslümanların genel olarak geri kalmışlığının sebebide aşağı yukarı budur, İnandıkları dinde insana insiyatif bırakmamışlardır... sadece verilen emirler doğrultusunda yaşarlar..

  Yahudiler ise herkesten fazla dinlerine bağlı ve saplantılı olmalarına karşılık, diğer bütün inanç sahibi milletlerden daha gelişmişlerdir...

 Bunun sebebide başta belirtiğim ve Syn. alşah ın sorduğu gibi.. Yahudiler Tanrı ile pazarlık yaparak, kendilerine bir insiyatif sağlamışlardır ve bu saplantı aptallıktan çıkmış ve algılarını kapatmalarına gerek kalmamıştır..

 Düşünüyorum, inandığımız kadar güçlülerse neden daha eşit olmasınlar ki sonuçta onlar tanrı ile aynı masada biz ise o masanın binlerce kat altındayız...

 Cinayetler konusunda ise; evrensel olarak insanlar için galip gelmekten çok bir savaşta haklı taraf olmak (gerçekte olmasada evrensel olarak haklılığını kabul ettirmek) önemlidir... şüpheyle bakarsak istihbarat birimlerinin espiyonaj ya da kontr espiyonaj, propaganda birimleri kendi halklarına, söylediğim sebepten ötürü bunu tarihte bir çok kez yapmışlardır, ya da fiilen karşı tarafa yapsada olayın yapılmasında katkıları olmuştur...  sonuç olarak insanlık için çok kötüi israil için iyi bir olaydır... 
deus meum que jus


Mart 18, 2011, 09:27:14 ös
Yanıtla #4
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1801
 • Cinsiyet: Bay

        Sayın popperist,  Yahudilerin eşitliği konusunda , görüşlerinizin büyük bir bölümüne katılıyorum.  Gerçekten  dünya sahnesinden Yahudileri çıkardığınız zaman göreceğiniz manzara bence de hoş bir manzara değil.  Ancak; siz sanırım işi çalışmaya dayandırıyorsunuz. Bence  de çalışmak, ama beyin güçüyle çalışmak .
         Saygılar-sevgiler.
"Vur ama dinle beni"


Mart 19, 2011, 02:32:50 öö
Yanıtla #5
 • Orta Dereceli Uye
 • **
 • İleti: 281
 • Cinsiyet: Bayan

Sevgili pagan tabiki yahudilerin daha ustun oldugunu dusunecek cunku kendisi musluman dogmus ve musluman bir aileden geliyor olmasina ragmen yahudilige ozenmektedir. Yahudi bir aileden gelmiyorsan yahudi olamayacagini dahi bilmediginden onlara ozenerek ilgi cekme cabasindadir.

Yasadigi yoksul, caresiz ve olumsuz kosullardan dolayi kendini suclayabilecek olgunlugu olmadigi icin sucu turklere muslumanlara, araplara atmaya calismaktadir.

Buraya 50 kere uye olmus, 50 kere atilmis olmasina ragmen hala burada din ustunlugu propagandasi yapmaya calismaktadir.

Mental (beyin, zihin) hastaliklari belli bir dereceden sonra tedavi edilemez cunku kisi, tedavinin ilk asamasi olan "kabul etme" adimini basaramamaktadir. Kendisini sorunlu oldugunu kabul etmeyen bu sorunlu insanlar tecrit hucrelerine gomulur ve bir psikolog olarak, gokhan bey icin ben bunu uygun goruyorum.

Sevgilerimle
Kimse almasin seni, Yine bana kalasin


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
10 Yanıt
20118 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 13, 2015, 11:06:22 ös
Gönderen: BlueRay
3 Yanıt
7042 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 26, 2007, 10:01:46 ös
Gönderen: shemuel
0 Yanıt
2107 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 28, 2007, 02:16:33 öö
Gönderen: shemuel
16 Yanıt
10053 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 26, 2009, 05:26:07 ös
Gönderen: karahan
0 Yanıt
2686 Gösterim
Son Gönderilen: Mayıs 01, 2007, 01:42:45 öö
Gönderen: shemuel
Müslümanlar ve Yahudiler

Başlatan LuckyEye Islam

0 Yanıt
2585 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 02, 2007, 03:24:35 ös
Gönderen: LuckyEye
2 Yanıt
6528 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 07, 2008, 12:53:23 öö
Gönderen: blossom
9 Yanıt
3572 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 23, 2008, 09:00:26 ös
Gönderen: Mozart
99 Yanıt
42610 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 11, 2014, 05:03:17 ös
Gönderen: Etimolog
3 Yanıt
1743 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 19, 2015, 01:02:45 ös
Gönderen: #MASON#