Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Atatürk mason muydu?  (Okunma sayısı 87609 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 23, 2012, 12:53:01 ös
Yanıtla #80
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

Apaçık şeriatı destekleyen bir sayfanın yazıları, buraya bilimsel doğrular/kanıtlar diye sunuluyor. Bu yazıların alıntılandığı sayfaya bir göz gezdirdim. Neler yok neler! Atatürk'ü karalamak için her türlü yola başvurulmuş. Hoş, Atatürk mason olsa ne olur? Yahut Yahudi olsa... Dinsiz olsa... İslam düşmanı olsa... Hatta sitenin iddiasına göre Deccal olsa...

Şeriatı savunanlar dindar olsa... İslam dostu olsa... Melek olsa... Mehdi olsa...

Ne olacak? Saçmalıklarla dolu bir sayfanın yazıları, bende gerçek kanısı uyandırmıyor.

Benim asıl merak ettiğim... Atatürk'ten rahatsız olanların... Yahut Masonluktan nefret edenlerin... Burada işleri ne? Basit ve net: Atatürk'tür Masonluğun ışığı... İsteyen kabullensin, istemeyen kabullenmesin! Bu böyledir!

Saygılarımla.

sn.peacewings

Siz direkt bu sitede yayınlandığı için karşı çıkıyorsunuz sanırım yada ben öyle anladım.Yalnız yazının altında yazının yazılmasına yön veren kaynakları var yani her ne kadar bakış açıları sizin kastettiğiniz gibi gözüksede bunlar sizin düşündüğünüzün tersini yapmışlar kaynaklarını vererek yazmışlar konuyu.Kaldıki o kaynaklarda tamer ayan gibi fahrettin kerim gökay gibi,falih rıfkı gibi kanaat önderlerindende faydalanmışlar.Ben yazının altında zaten not olarak yazdım bu sitenin muhaletliğine bakmadan doğru ve yanlışlarını süzelim istedim lakin siz sizin kabul ettiğiniz insanların yazılarını dahi kabul etmiyorsunuz sadece o sitede yasyınlandı diye.

O zaman şunu sormak lazım sizin taraftarı olduğunuz bir site aynı yazıyı yazssa idi fikir beyan edermiydiniz yazmaya değer bulurmuydunuz.

Adam oraya gazete küpürleri koymuş hala belge belge diyorsunuz haklı olduğunuz noktada şu belge üretmek kolay bir kısmı çürük olabilir ama atanın en yakının haykırdığı bir gazete başlığı var evet atatürk masondu diye çankaya kitabının yazarı ozaman ben bunu ciddiye alırım tabiki.

Şurasıda doğru ama Atamız mason olsa ne olur olmasa ne olur,ozaman şuna bakmak lazım gelir masonlarla beraber yürüdüğü bir gerçek atatürkün ta başıonda masonları yanına almasa idi ne olurdu acaba mesela o devrimleri bu kadar etkili yapabilirmiydfi yada beyin kadrosunu bu kadar etkin kurabilirmiydi.Mesela atatürkün bu mason kadrolara ihtiyacımı vardı ki öyle gözüküyor bana göre.

Bence kestirip astmak doğru değil altta yazının kaynakları tam amen verilmiş yazıyı kabul etmiyorum demek o kaynaklarıda alenen reddediyorum demektir o zamanda kendinizle çelişirsiniz.

Tabu yaratmak tabu yapmak tabusuz yaşayamamak makus talihinden bu millet kurtulmalı artık  böyle bir yazının sonucu insanlara atatürk düşmanı gözü ile bakılmamalı en azından her insana aynı yafta yapıştırılmamalı.Ben şahsen atatürkün mason olup olmaması ile alakalı hiç öneme vermiyorum o atanın kendi kişisel tercihidir benim baktığım yerde orası değil zaten.

Cumhuriyet tarihi ve atatürkü o kadar bilinmez karanlıklar içerisinde bırakmışlarki bize öğrettikleri ile şimdiki yeni cumhuriyet tarihi bilgileri çok farklı aynı eksende değil,bunun neticesi olarakta kafa karışıklığı olması çok normal bu kafa karışıklığınında muhakkka giderilmesi şart bu konuda onlardan biri benim olaya bakışım böyle.

Asla ve asla bir yazının hangi sitede hangi beyinler tarafından yazılmış diye bakmam onun analizini kendim yapmaya çalışırım asla karşı tezi okumadan kendi düşündüğümün doğru olduğunu kabul edemem ispat etmeden o yüzden  ben sitenin yapısına bakmadan  yayınladım o yazıyı.,


Benim asıl merak ettiğim... Atatürk'ten rahatsız olanların... Yahut Masonluktan nefret edenlerin... Burada işleri ne? Basit ve net: Atatürk'tür Masonluğun ışığı... İsteyen kabullensin, istemeyen kabullenmesin! Bu böyledir!

Bu sözünüzünde umarım muhatabı ben değilimdir üzerime alınmak istemiyorum çünkü.


Saygılarımla
ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Eylül 23, 2012, 02:44:08 ös
Yanıtla #81

Sayın karahan, her kaynaklı yazıyı "bir şey" sanıyor. Kaynağa bizzat iniyor mu ki acaba? Nerede... Kolay mı öyle?

Atatürk'e Deccal diyen bir sayfa, altına kaynak vermiş. Aman ne güzel! Aman ne bilimsel! Ne de gerçekçi! Masonlar bile Atatürk Masondur diye kanıt sürmezken ortaya, bu site neler de biliyormuş meğer! Cumhuriyet tarihi ve Atatürk karanlıklar içerisindeymiş. Doğrular bize öğretilmiyormuş! Tabi ya! Atatürk'ün din düşmanı, Deccal, Yahudi ve Mason olduğu okullarda öğretilmiyor! Hem Atatürk hiçte zeki filan değildi. Öyle, ya?

Sonra da çıkıp, "aaa bu sözler bana değildir umarım" diyorsunuz. Kime olacak? Tabi ki size! Mustafa Kemal'e halkını katletmiş diyen bir sayfadan bahsediyoruz. Atatürk'e Deccal diyen bir sayfadan. Ve siz yine her zaman ki gibi bu uyduruk sayfaların uyduruk yazılarını doğru sanıp, buraya taşıyorsunuz! Yazıların altında ne çok kaynak var? Kadir Çandarlıoğlu. Kimdir yahu bu adam?

O site diyor ki, Atatürk'ün maaşı günümüzün parasıyla 500.000 TL imiş. Ha ha ha! Uydur uydur yaz! Gelsin Sayın karahan'da inansın!

Şu link bir incelensin: http://belgelerlegercektarih.wordpress.com/2012/09/07/bediuzzaman-said-i-nursinin-rh-a-deccal-islam-deccali-sufyan-calismasi-ve-m-kemal-ataturk/

Sonra da hangimiz saçmalıyor, okuyanlar karar versin.

BİLİMSEL ARAŞTIRMALAR TARAFSIZLIKLA OLUR! Önce bunu öğrenmeli! Buraya yazı getirecek olanlar, önce bilimin ne olduğunu öğrensinler. Tarih bilimdir. Saçmalıklar yumağı değil!

Saygılarımla.
• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus


Eylül 24, 2012, 12:44:09 öö
Yanıtla #82
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

sn.peacewings

Kendi düdüğiünü çalmaktan epey hoşlanıyorsun benim için problem yok.Sen illada başka kanala bakacam diyorsun yine sorun yok.
Lakin karşındakini salak yerşine koyma hakkını sana kimsede vermez haddinde değil bunu öncelikle bil.

Ben öyle senin sandığın gibi her okuduğuna kanan bir tip olsam bende öyle kalır bol bol goygoy yapardım sorgulamazdım,Benim köpeğim bile havlasa döner bakarım bir derdimi var diye siz ve sizin gibiler onu bile yapmaya tenezzül etmiyorsunuz sorgular gözüküp işin üçkağıdına kaçıyorsunuz yarattığınız tabuların ardına saklanırsınız siz hep ödünüz kopar ,sizin gibi kendini beğenmişlere bir konu anlatmak için nalından yada mıhından itina etmek gerekiyor  önce konuyu beğendireceksin şötyle adamakıllı sizin belirlediğiniz kıstaslarınıza uygun olmalı ha yoksa sizin bu mason sitesinde ne işiniz var deme pervasıszlığını gösteriverirsin öyle ya site sahibi sensin bunu bana sn.mason bile sormadıki sen üstüne vazife alıp soruyorsun.

Bu sitede istediğiniz gibi din ile alakalı konuşabilir allah hakkında ahkam kesebilir ama konu atatürk yada cumhuriyet yada laiklik oldumu bir canavarllaşılıyor bu ne ikiyüzlülük böyle insan başkasına dürüst görünmez önce kendine dürüst olur.

BİRİ BANA ÇIKIP SÖYLESİN BU İKİYÜZLÜLÜK DEĞİLMİDİR.

Benim alıntı yaptığım sitede yazılan bu yazının içeriği ve mahişyeti önemli benim için hangi kafaların yazdığı umurumda bile değil ve her zamanda böyle olmuştur diğer yandanda bir konunun eğrimi doğrumu olup olmadığını karşı fikre bakıpta anlarız değilmi


bak işte sn.peacewings   2 dir yazıyorsun tek kelimen yok sadece tuhaf tuhaf çıkışların var be kardeşim bana ne çıkışıyorsun ben yazının altına yazdım bu müdahele olmasın diye gerekçemi yazdım sen hala bildiğini okuyorsun.

Varsa yazılanlarla i,lgili yorumun anlat öğrenelim merağımızı giderelim burada amaç o ama sen habire hü
cumu düşünüyorsun bırak artık şu bana olan saplantını ben bir kere daha söylüyorum atatürk düşmanıda değilim cumhuriyet düşmanıda değilim ama senin bu yazın ve müdahalen beni öyle gösteriyorki bu beni rahatsız ediyor.

Senin tabun olabilir benim yok seni rahatsız ediyor di,ye ben bunları yazmamalık etmem ,adam yazının altına bir sürü kaynak yazmış sen hala yazının yayınlandığı siteye takılıyorsun bırak geç bunları artık .Bildiğin ve söyleyebşleceğin bir şey varmı gel tartışalım aydınlanalım.

Ben öyle senin sanıpta anladığın gibi herşeye kanan biri olsam neden bu kadar araştırayımda sorayım insanlara bu kadar ucuz yakıştırmalar yapma insanıda böyle yakıştırıpta kastın olmayan şekilde salak yerine koyma işi basitleştirme.


ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Eylül 24, 2012, 02:00:23 öö
Yanıtla #83

Sayın karahan'ın getirdiği yazı, kanıtlarla doluymuş. Öyle ya! Kanıt uydurmak, İngilizce bilmeyenleri kandırmak, ulaşılması mümkün olmayan kaynakları keyfince eğip-bükmek kolaydır. İngilizce Wikipedia'da Atatürk'ün Mason olduğu yazıyormuş. Verilen linki inceledim. O linkin kaynağını da. Metinde bir Mustafa Kemal var, var olmasına var da ne yazıyor orada biliyor musunuz?

The activities of the Grand Lodge of Turkey reached a climax during the Presidency of Mustafa Kemal Ataturk (1923-1938)
Türkiye Büyük Locası'nın faaliyetleri Mustafa Kemal Atatürk'ün (1923-1938) Cumhurbaşkanlığı döneminde doruğa ulaştı.

Wikipedia bunun bir İDDİA olduğunu da eklemiş. Ne güzel.

Gelelim bu sitenin sıkça kullandığı bir kitaba: BOZKURT (H.C.Armstrong). Bu kitap, Atatürk aleyhinde asılsızca atıp tutan bir kitaptır. Atatürk bu kitaptan haberdar olunca, kitabı okumuş ve diktatör adam olmadığını kanıtlamıştır. Nasıl mı? BU KİTABI BASIN, HERKES OKUSUN diyerek. Lakin o site diyor ki, Atatürk'ün en sevdiği kitapmış o. İçinde ne yazıyorsa, doğruymuş. Uydur babam uydur, gelir birileri kanar.

Bu site, nerede anti-masonik, bağnaz tutum içerisinde olan ve tarihi çarpıtma meraklısı içerisinde olan kişiler varsa onların yazılarını tutup kaynak yapmaktadır. Kaynaklarının çoğu da gerçeği yansıtmamaktadır. Buraya okunması amacıyla getirilmiş olabilir. Fakat daha ciddi ve objektif yazılar istiyoruz. Aksi halde din nedir sorusuna, Sorularla İslam sitesinde getirdiğiniz alıntıya benzer bu iş.

Neyin değerli bir çalışma olup olmadığını, neyin gerçeği ne derece yansıyıp yansıtmayacağını bilmek önyargılarla dolu olmak ve sınırlar çizmek değildir.

Sizi siteye alan Sayın MASON, elbette dönüp senin burda ne işin var diyemez. Derse de pek bir komik olur.

Saygılarımla.• Laborare est Orare XXII.
• ... Bense daha önce duyulmamış, yeni şeyler söylediğim için onların ilenç ve lanetlemelerine maruz kalmaya devam edeceğim.... Simon Magus


Eylül 24, 2012, 02:11:35 öö
Yanıtla #84
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3117
 • Cinsiyet: Bay

Alıntı
Sizi siteye alan Sayın MASON, elbette dönüp senin burda ne işin var diyemez. Derse de pek bir komik  olur.


Sayın peacewings;

 Lütfen yanlış anlama sadece merak ettiğim için araya girdim ; yukarıdaki alıntıda ibraz ettiğin  komik olur ibaresini açarmısın ?


Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Eylül 24, 2012, 09:01:13 öö
Yanıtla #85
 • Seçkin Üye
 • Uzman Uye
 • *****
 • İleti: 7281
 • Cinsiyet: BaySeyahatte olduğum süre içinde, uzaklardayken ara sıra internete girebilmekle birlikte yeterince zaman veremediğimden, bu başlık altında yazılanları bir yana ayırıp, bunlara yine döneceğimi belirtmiştim.

İşte şimdi zaman o zaman.

Fakat bu arada o kadar çok şey yazıldı ki; hepsini birden ele alıp, bir batında kendi açımdan değerlendirebilmek o kadar kolay iş değil. Bunu yöntemli bir tarzda yapmak gerekecek.

İki tür yazı var. Bazı paylaşımlarda bunun ikisi birden olabiliyor.

Birincisi birtakım kaynaklardan aktarımlar, hani kes/yapıştır biçiminde… İkincisi ise belli bir kaynağa dayanmaksızın düşünceler, görüşler, yorumlar, öznel değerlendirmeler.

Birincisinin kapsamının ille de ve mutlaka sağlam ya da güvenilir bilgi ve belgelere dayandığını sanmayalım. Özellikle bu bağlamda önlemli olmalıyız. Çünkü bunların içinde de bireysel görüşler, yorumlar, tahminler yer alabiliyor hatta gerçeklerden çok olup gerçek gibi sunuluşu da söz konusu.

Kimi katılımcılarımızın paylaşımları ikisini birden içerebiliyor. Dolayısıyla bu konu öyle çok karmaşık olmasa da hayli çapraşık bir duruma gelmiş. Bunların birçoğuna açıklama getirmek, birçoğu üzerinde yorum yapmak gerekecek.

İşte bu nedenle ben bu konuya bu başlık altında devam etmeyeceğim çünkü bu başlık yeterince şişmiş durumda. Bunun hemen bitişiğinde “Atatürk’ün Masonluk ile İlişkisi” diye bir diğer başlık açacağım. İşte orada hem bu başlık altında yer almış olan paylaşımlar üzerine görüş ve değerlendirmelerde bulunacak hem bazı eklemeler yapacağım. Bunu böyle yapışımın bence bir gerekçesi var. Hoşgörün!...

ADAM OLMAK ZOR İŞ AMA BUNUN İÇİN ÇALIŞMAYA DEĞER.


Eylül 24, 2012, 10:32:17 ös
Yanıtla #86
 • Seyirci
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 4170
 • Cinsiyet: Bay

dil bilmenin faydası bak nasıl hemen yanlışı buldu ama sadece wikipedideki yazzıyı yazmış,halbuki ben pek wikipedici değilim ,mesela gazete manşeti orada en yakın arkadaşlarından birinin ifadesi var.Neyse sn.adam  adam gibi cevaplar ile kendine has uslubu ile konuya bir bakış açısı getirecek nasılolsa itişmenin çokta anlamı yok.

ÖZGÜRLÜK BİLE SAHİP OLMAK İÇİN SINIRLANDIRILMALIDIR.

EDMUND BURKE

Hayat Bizi Resmen Dört İşlemle Sınar. Gerçeklerle Çarpar, Ayrılıklarla Böler, İnsanlıktan Çıkarır ve Sonunda Topla Kendini Der.  leo


Eylül 24, 2012, 10:35:58 ös
Yanıtla #87
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3117
 • Cinsiyet: Bay

Alıntı
Neyse sn.adam  adam gibi cevaplar ile kendine has uslubu ile konuya bir bakış açısı getirecek nasılolsa itişmenin çokta anlamı yok.


İnşallah en kısa zamanda aramızda olur..
Saygılar,Sayın Karahan Sakin olmakta fayda var belli bir yaştan sonra bize sinirlenmek gelmez sakince her şey yoluna girer... :-[ ;D
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


Kasım 13, 2012, 11:39:38 ös
Yanıtla #88

Birçok yerde nizam duruşu ve sözde belgeler olduğunu gözlemledim.Diyelim ki Atatürk Masondu. Amaç ve hedefleri neydi asıl önemli soru bu olsa gerek....


Kasım 14, 2012, 12:52:36 öö
Yanıtla #89
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 3117
 • Cinsiyet: Bay

Alıntı
Diyelim ki Atatürk Masondu.Sayın yazbenide ;  yazıp yazmamakta tereddüt ettim  lakin '' Diyelimki'' ile başlayan bir varsayım olmaz, kanaatimce .Ayrıca bu konu çok muallakta kalmış bir Tez konusu .Sonuçta  Ebedi Maşrık' a göç etmiş birinden bahsediyoruz.

Saygılar
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
5 Yanıt
8630 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 01, 2007, 08:27:30 öö
Gönderen: Universal
7 Yanıt
8629 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 25, 2010, 12:46:58 öö
Gönderen: Ozan Erturk
Atatürk Mason muydu?

Başlatan bilmeliyimgalilei « 1 2 » Masonik Kitap Tanitimlari

13 Yanıt
10859 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 30, 2008, 02:30:04 ös
Gönderen: bilmeliyimgalilei
37 Yanıt
21565 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 23, 2009, 08:45:36 ös
Gönderen: mosilats
Gizlenen ATATÜRK

Başlatan karahan « 1 2 » Tarih

13 Yanıt
9651 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 20, 2013, 03:31:43 ös
Gönderen: Melina
4 Yanıt
3776 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 02, 2009, 03:23:38 öö
Gönderen: quadriga
1 Yanıt
3091 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 02, 2012, 09:44:23 öö
Gönderen: ERDEM ATALAY
4 Yanıt
5175 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 08, 2011, 04:51:49 ös
Gönderen: shakespeare
3 Yanıt
4333 Gösterim
Son Gönderilen: Eylül 22, 2012, 11:27:55 ös
Gönderen: NOSAM33
7 Yanıt
9920 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 01, 2011, 01:20:12 ös
Gönderen: ADAM