Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Türk Devletine vatandaşlık bağı ile bağlı olan herkes Türktür  (Okunma sayısı 40867 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Eylül 08, 2011, 01:03:52 ös
Yanıtla #60

Boğaz 7 boğumdur, söz söylemeden önce 7 kere yutkunup, ilk akla gelen fevri sözler sarfedilmesin diye... Ben mesajı okudum, 1 gün geçsin öyle cevap yazayım diye bekledim. İyi mi oldu bilemiyorum, belki de yazının sahibi ilk aklıma gelen sözleri hakediyor, ama olsun, beklemek iyidir.

Bu bekleme esnasında da bari kişinin eski yazdıklarını okuyayım, gerçek fikri nedir öğrenmeme faydası olur dedim. Bir baktım 3 senede 3 mesaj yazmış. 3'ü de birbirinin neredeyse aynısı. Yılda bir kere uğrayıp ırkçı mesajlarını bırakıp giden bir kişi. Cevap vermeye değecek bir görüşü de yok. Ama yazılanlar cevapsız kalırsa bu benim kanıma dokunur.

Yazmayı planladığım yazı aslında oldukça uzun bir yazıydı. Ama Sn. Adam o kadar güzel yazmış ki, duygulara tercüman olmak deyimi ancak bu kadar yerinde olur...

Ben Türküm. Etnisiteden değil, milliyetimden bahsediyorum. İsteyenle istediği ortamda etnik tartışmaya da girerim. Ama konu millet... Birilerinin saymaktan zevk aldığı dünya kadar etnik köken Milletin ismi olan TÜRK kelimesinden rahatsız olmazken, sadece faşist, ırkçı, katil sürüsü bir güruhun bundan gocunması, ben farklıyım demesi ne ile açıklanabilir ki?

Ayrılmak mı istiyorsun? Başın pınar ayağın göl olsun, git gidebileceğin neresi varsa. Bu ülke birlikte yaşama iradesine sahip vatandaşları ile ayakta duruyor. Asırlardır durdu, asırlarca daha duracak. Kendini bizden hissetmiyor musun arkadaşım? Çek git...

Biz burda kalalım, ayrı olalım, ama bize siz bakın... Hadi canım sende... Yok öyle yağma...

Zorla birşey yapabileceğini düşünenlere... Tarih okuyun derim. Şimdiye kadar ne olmuşsa bundan sonra olacak olan da budur...

Ben her gün gurula söylemeye devam edeceğim, NE MUTLU TÜRKÜM DİYENE...

Daha yazacak neler var, ama yeter... Bu ayrılıkçı vatan hainlerine söz söyleme çabası bile beyhude çaba...

Yazan ve işbirlikçileri hariç diğer herkese saygılarımla...
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz


Eylül 08, 2011, 05:52:04 ös
Yanıtla #61
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1828

Vay vay vay vay
lafa geldiginde nasilda güzel laflar sarfediyorsunuz sayin, yüce, erisilmez, herkesin yardimcisi, vede özellikle irksal hicbirseye önem vermeyen bütün insanlari kardes gören ve yine sayin Mason arkadaslar.

Neoldu birden hepiniz türk milliyetcisi kesildiniz.
Siz isterseniz önce kalkin soykirima tabi tuttugunuz 1500000+1 Ermeni"nin ve 85 senedir yoketmeye calistiginiz ve daha düne kadar "kar, kart, kurt" edebiyatinin," kürt diye birsey yok bunlar dag türkleridir "söylemlerinin hesabini verin, ondan sonra birlikte oturup " Türk" kelimesi altinda birlese bilirmiyiz konusalim. Olurya birileri merek eder diye söylüyorum, ben annebabasinin bir tarafi Türk birtarafi Kürt bir aileden geliyorum.

Soru soru soru

"almanya almanya herseyin üstünde" sözü ile
"ne mutlu türküm diyene" sözünün arasindaki fark nedir?


Eylül 08, 2011, 06:12:09 ös
Yanıtla #62
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 501
 • Cinsiyet: Bay

 
 Yani sayın Tij , şu son iletinize ne yanıt verilebilir... Kararsız kaldım. Hatta yanlış mı anladım diye konuya yazılan iletileri bir daha okudum. Öyle ya ben de bir ileti ile konuya katılmıştım. Ya farkına varmadan iddaa ettiğiniz yanılgıya düştüysem?... Baktım baktım baktım... Yok , yanlış anlayan sizsiniz sayın Tij. Yukarıdaki iletilerinden hiçbirinde milliyetçilik ve ırkçıcılık yapılmamış. Hatta tam tersine '' Türk'' derken nasıl güçlü mozayıktan bahseldildiğini anlamak adına çok güzel şeyler yazılmış. Bakın siz de bu mozayığın  yaşayan güzel bir örneğisiniz.

 Bütün bunları düşünürken iletinizin sonunda yazdıklarınıza gözüm takıldı, ne yalan söyleyeyim dumur oldum. Şimdi bir daha bakalım:

"almanya almanya herseyin üstünde" sözü ile
"ne mutlu türküm diyene" sözünün arasindaki fark nedir?

 Yani sayın Tij şu karşılaştırma karşılaştırma mı? Şu soru soru mu? Yapmayın... Lütfen yapmayın. İki tümce arasındaki, bırakın içerik farkını, geçtim, söylem farkını olsun kavrayalım. İçeriğe sonra geliriz. Anlaşılan o ki ona henüz biraz zaman var...

 
enelsır


Eylül 08, 2011, 06:15:39 ös
Yanıtla #63

Bu konuda yazan tek Mason ben olduğuma göre, 7 kere yutkunma gereği hissetmeden cevap vermemde sakınca yok demektir.

Öncelikle, belli ki alışılmış bir sokak ağzıyla yazan kişiye forum kurallarını ve forumda kabul edilebilen üslubun ne olduğunu hatırlatmak lazım. Sonraki cümle daha kısa ve net:

HADDİNİ BİL

Gözden çıkan sinirlerin gidebilecek beyin bulamadığı aşikar. Bulsaydı yazılanların ırkçı ayrımcılığa tepki olduğu anlaşılabilirdi. Mevzu bahis Türk Milliyetçiliği değil, MİLLİYETÇİLİKTİR. Yani milletini sevmek, aidiyet hissetmek, yüceltmeye çalışmak.

Katilere övgü yağdırmaktan işlevini yitirmiş ırkçı beyinler ülkesini sevmek ne demektir anlayamaz. Bizde güzel bir laf vardır, "köpek yemek yediği eli ısırmaz" derler. Asırlardır kendilerini besleyen ele ihanet edenler, gün gelir şimdi kendilerini besleyenlere de ihanet ederler. Daha önce müstahaklarını bulmamışlarsa...

Hey vatana ihaneti marifet zanneden gafiller...

Farkında değil misiniz ki bu millet ırkçılık yapsa, Türk milliyetçiliği yapsa, şimdi nefes alıyor olamazdınız...

Nal gibi yazmışız orda, etnik kökenden bahsetmiyoruz diye. Kalkmış hala anam bu babam bu edebiyatı yapıyor. Irkçılık yapan kim artık o kadar belli ki...

Ben Türkiye'de TÜRK adını kullanamayacağım, şehidime ağlayıp bayrağımı asamayacağım. Neden? Ayrımcılık olmasın...Satılmış vatan hainleri kendi paçavralarına bayrak diyecek, katil güruhuna gerilla, leşlerine şehit diyecek, yine ben susacağım öyle mi?

Hadi ordan...
Bir kavramın tarihini bilmediğiniz sürece
Kavramın kendisini idrak edemezsiniz


Eylül 08, 2011, 06:52:42 ös
Yanıtla #64
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 877
 • Cinsiyet: Bay

Gereken cevaplar fazlasıyla verildi bence. Bundan sonra cevap vermek, polemiğe girmek boşa. Bu ve bunun gibi kürt milliyetçisi faşistler hep oldu olmaya da devam edecek. Bu insanın forumda yaptığı tek şey polemik çıkarıp ortalığı karıştırmak. Şimdi biz burda cevap verdikçe o bilgisayarının başında kıs kıs gülüyordur eminim.  O yüzden sizden ricam daha fazla gereksiz tartışmaya girmeyelim arkadaşlar.


Eylül 08, 2011, 08:40:25 ös
Yanıtla #65
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1828

Sayin enelsir,
karsilastirma karsilastirmami,buna siz karar verin.
kalkip yillarca "ne mutlu türküm diyene" demisiz
kalkip yillarca" bir türk dünyaya bedel" demisiz
kalkip yillarca,Atatürk"ün bile 1920"de TBMM"nin ilk acilisinda " kürdistan eyaleti mebuslari" diye hitab ettigi bir bölgenin ismini ve bugün 20 Milyona varan bir halki yillarca yok sayip, basta Dersim katliami olmak üzere birsürü katliama tabi tutmusuz ve bugün kalkip bu halktan kendilerine "Türk" demelerini bekliyoruz. Buna hakkimiz varmi?
30 yildir "ya sev ya terket"edebiyatiyla 43 Bin gencin ölümüne sebep olanlar hala bu edebiyatla yola devam ediyorlar.
Ha mozaikten bahsediyorsunuz, yapmayin ne olur, bugün Radikalde okudum mahkemenin birisi bir insanin kürtce sarki söylemesini tahrik unsuru sayip kendisini öldüren polise ceza indirimi yapmis. Tanri askina ne mozagigi.


Eylül 08, 2011, 09:01:17 ös
Yanıtla #66
 • Aktif Uye
 • ***
 • İleti: 501
 • Cinsiyet: Bay


  Sayın Tij,

 Bana hitaben yazdığınız için cevap verme zorunluluğu hissettim... Aslında çok sözüm var fakat... Saygısızlık olarak almayın, size cevap vermeyeceğim. Bu konu için önce kalıplaşmış hamaset iletişiminden uzaklaşmamız lazım. Fakat bu şu an için mümkün görünmüyor.

 
enelsır


Eylül 08, 2011, 09:11:08 ös
Yanıtla #67
 • Uzman Uye
 • ****
 • İleti: 1828Eylül 08, 2011, 09:59:19 ös
Yanıtla #68

"one of the most pathetic aspects of human history is that every civilization expresses itself most pretentiously, compounds its partial and universal values most convincingly, and claims immortality for its finite existence at the very moment when the decay that leads to its death has already begun" R. Niebuhr

Kendi adıma konuşacak olursam, anneanne tarafım Gürcü, diğer 3/4'lük kısmım ise herhalde Türk'tür. Soy-sop seçeremizi Osmanlı tuttuysa bilmek de isterdim. Ama aristokrat olmadığımız, zaten 5-6 göbek gerimizi bilmememizden kaynaklanıyor diye düşünüyorum :)

Grubun yararları olduğu gibi zararları da vardır. En büyük grup ise milliyetlerdir. Milletler, organizasyonu en dağınık olan gruplardandır. Grubun yararı, küçüldükçe ortay çıkar. Avrupa'da bazı ailelerin geçmişten gelen gelenek ve göreneklerini devam ettirmesi, veya bazı insani prensipleri, kendine has alışkanlıkları ve çevrelerindeki kültürü korumaları gibi gayet nezih unsurları vardır mesela. "House of bilmem ne" derler. Bizde de bazı "house of" lar kaldı, en çoğu da Güneydoğu Anadolu bölgesinde. Ben bu aşiretlerin iyi olanlarını da duydum. İçinden doktorlar, mühendisler, avukatlar, sanatçılar çıkaranlarını. Keşke tüm grupları en azından "çalışkanlık" bir yapışkan olarak tutsa. Ancak acı olan şu ki, burada, güneydoğudaki aşiretleri bir arada tutan tek ve aynı zamanda en önemli görülen şey kan bağı. Kan bağının tutkal görevi gördüğü bir gruplaşmanın hiçbir yararı yoktur. İnsanlar, ait olduğu eve göre değil, ait olduğu loncalara göre gruplaşmalıdır. Loncada önemli olan kan değil, ortak amaç veya iştir.

Türkiye anayasası, Türk hissedeni Türk görüyor olsa ne yazar, görmüyor olsa ne yazar. Bu pratik sonucu değiştirmez. Müspet bir unsuru bulunmayan gruplaşmalar, yersiz bir gururdur. En kötüsü de, müspet bir unsur, şart, çaba gerektirmeden kişilerin aidiyet ihtiyacı karşılandığında, insanların en kötüleri, bu aidiyeti bir şövalye gibi korumak istemeye soyunacak (yapacak bir şeyi olmayan sadece "korur") ve en sonunda diğer gruplardaki kötü insanlarla çatışma başlayacaktır.

Bu çatışmayı besleyen argüman da, karşı tarafın savunduğu argümanın ta kendisi olan milliyetçiliktir.

Ulus devlette yaşıyoruz, yani bir ulusa ait devlette yaşıyoruz. Türk ulusuna ait devlette yaşıyoruz. Milliyetçi bir yönümüz ve ideolojimiz var. Türklük, simgesel şekilde her yerde kendini gösteriyor. Türk olmayanı bile ancak "Türk hissederse" kabul ediyoruz. Bu, başlı başına bir sorundur, ve başka milletlerden olan vatandaşlara, devletin, kendi asıllarını inkar ederlerse şayet kucak açacağına yönük bir söylemdir. Bu yüzden ülkedeki en büyük azınlık olan Kürtlerin "hayır efendim"i bir yerde özerklik isteklerine katkı sağlıyor. Türklerin ulusalcılıkları, Kürtlerin ulusalcığını meşru kılıyor. Halbuki, "Türk", "Türkiye" ile yer değiştirse her şey sonlanacak. "Türkiye Türklerindir" yerine "Türkiye, Türkiyelilerindir" savunulsa, Kürtlerin ayrılıkçılıklarını suçlayacak bir zemin de buluruz. Fakat milliyetçiysek, başka unsurların milliyetçilikleriyle de çatışma, savaşma, sürtüşme kaçınılmaz oluyor, ve tam da bu yüzden milliyetçilik kendi kendine çatışma doğuran bir unsur oluyor.

Saygılar
Karanlıklar prensi bir beyefendidir. W.Shakespeare


Eylül 08, 2011, 11:09:16 ös
Yanıtla #69
 • Ziyaretçi

Tahminen 120 cm kadar boyu olan bir arkadaşımız vardı orta okulda okurken. Çocuğa her kez cüce diye takıldığı için adı cüce kalmıştı. Küsmece gibi huyları olmadığı için her kez takılmaya devam ederdi. Bir gün tatil öncesi bahçede her sınıfın istiklal marşı için toplandığı sırada aramızda şu an hatırlamadığım bir diyalog sırasında ağzımdan adı değil de lakabı çıktı ve ona cüce dedim. O sırada bu lakabı içine attığı için ve bilinç altında biriken basıncın patlamasıyla çeneme sağlam bir yumruk vurdu. Boks sporuyla ilgilendiğini o an öğrenmiş oldum. O olaydan sonra hiç kimsenin lakabını kullanmadım.

Toplumlar da insanlar gibidir psikolojileri vardır, bilinç altları vardır, sabırları vardır. Demek istediğim insanlar ciddi bir tepki vermiyor diye baskı üstüne baskı uygularsanız istihbarat örgütleri o biriken baskıyı değerlendirmekten çekinmezler. Çok değer verdiğimiz ve saygı duyduğumuz hemen hemen tüm devletlerin istihbaratları en ufak fırsatta içimizdeki terör oluşumlarını maddi ve manevi desteklemişlerdir.

Netice olarak bana yumruk vuran arkadaşımda hiç bir suç göremiyorum ve fazlasıyla da hak ettiğimi düşünüyorum. Haksız taraf ona bu lakab ile psikolojik baskı yapan arkadaşlarım ve bendim.

Saygılarımla.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
58 Yanıt
36306 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 24, 2015, 09:38:15 ös
Gönderen: ARARAT
2 Yanıt
6235 Gösterim
Son Gönderilen: Nisan 07, 2008, 12:53:23 öö
Gönderen: blossom
11 Yanıt
13765 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 29, 2010, 12:24:21 öö
Gönderen: merimac
5 Yanıt
5040 Gösterim
Son Gönderilen: Mart 19, 2011, 02:32:50 öö
Gönderen: Asli
90 Yanıt
26143 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 16, 2012, 01:28:44 öö
Gönderen: Arais
26 Yanıt
6295 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 13, 2013, 11:53:36 ös
Gönderen: Etimolog
1 Yanıt
1219 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 06, 2014, 05:51:25 ös
Gönderen: Spock
26 Yanıt
5351 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 21, 2017, 01:35:37 öö
Gönderen: Ankara
3 Yanıt
1556 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 19, 2015, 01:02:45 ös
Gönderen: #MASON#
16 Yanıt
3266 Gösterim
Son Gönderilen: Ocak 19, 2016, 11:37:30 ös
Gönderen: Waldow