Masonlar.org - Harici Forumu

 

Gönderen Konu: Geleneksel TSK Düşmanlığı  (Okunma sayısı 5335 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 16, 2010, 05:54:32 ös
Yanıtla #10
 • Ziyaretçi

isabet olur özellikle sen yazmassan daha isabet olur. kendi ordusuna hakaret eden çıkmış bayağılaşmaktan bahsediyor. yazık ya o hakaret ettiğin ordunun mensuplarıda senin gibi değmiyecek insanlar için savaşıp canından oluyo yazık. yemek yediğiniz kaba ****yorsunuz?
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2010, 10:01:12 ös Gönderen: skullG »


Nisan 16, 2010, 10:29:23 ös
Yanıtla #11
 • Skoç Riti Masonu
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 3742
 • Cinsiyet: Bay

sn. merimac,

hakaret dediniz de sorayım dedim. sn tibet'in yazdığı yazıda ne gibi bir hakaret var? eleştiri ile hakaret arasındaki fark sizce nerede başlıyor?

sizin yazdığınız yazının konuyla ilişkisi ne? düşüncelerinizi sapldırgan bir tavır almadan açıklayamıyor musunuz? ya da illa düşünceler karşındaki kişiye ağır ithamlarda / hakaretlerde bulunarak mı açıklanabiliyor?

bu soruyu sadece bu mesaj için sormuyorum. genel olarak tavrınız bu. Forum Kuralları'nı dikkatle gözden geçirmenizi özellikle rica edeceğim.

bu sorularım üzerine de daha evvel yaptığınız gibi tarafıma karşı da saldırgan bir tavır almayacağınızı ümit ediyorum.

----

Sn. üyeler,


Bu forum kişiler düşüncelerini özgürce ifade edebilmelerini savunuyor. Bu düşünceler bize çok ters gelebilir. Hatta irrite edici de olabilir. Ama ne olursa olsun fikir tartışmasının gerekli olduğu bir gerçektir. Yeter ki düşünceler çarpışsın. Dogru mutlaka kendini gösterecektir. Lakin tartışılsından kasıt, üyeler birbirlerine olmadık ithamlarda bulunsun, konuyla değil kişiler birbiriyle dalaşsın, sert tartışmalar çıksın, kişisel saldırılar, hakaretler olsun demek değildir. Bu durumda ortaya fikir teatisi çıkmaz çıksa çıksa farklılıkların ayrıştığı herkesin ayrı telden çaldığı bir kakofoni çıkar. Bu forumda bunun oluşmasına asla müsaade edilmeyecektir, edilmemiştir.  

Daha evvel bir vesile ile yazmış olduğum bir mesajımı bir kez daha aktarmak isterim. TÜM ÜYELERİMİZİN BU NOKTADA DİKKATLERİNİ ÇEKMEKTE YARAR OLDUĞUNU DÜŞÜNMEKTEYİM. 16 Mart 2009'da yani yaklaşık bir yıl önce şunları söylemiştik. Yineliyerek hatırlatıyoruz:


www.Masonlar.org sitesi ve bu sitenin Harici üyelerinin paylaşımda bulundukları "Harici Forum" bölümü diğer internet paylaşım platformlarından daha ciddi ve daha seviyelidir. Forumun yozlaştırılmasına asla izin verilemez. Tüm Forum üyeleri buraya niçin geldiklerini, neden bu foruma üye olduklarını tekrar kendilerine sormalıdırlar. Eğer anlamsız tartışmalar yaparak günlük sıkıntılardan ve gerçek hayattaki dertlerden sıyrılmak ve bunların stresini sanal dünyada atmak gayesiyle ise ne yazık ki www.Masonlar.org bu isteklerini gerçekleştirebilecekleri bir platform değildir. www.Masonlar.org'un Harici Forum bölümününde bilgi paylaşımının en üst düzeyde olduğu, üyelerin birbirleriyle anlamsız tartışmalara değil güncel bir mevzu üzerinde bile konuşurken bilgi birikimlerini birbirlerine aktardıkları, birbirlerini değil fikirlerini eleştirdikleri bir platform olması çabası içerisindeyiz.  

"Hınca hınç ile karşılık verilince hınç nasıl biter"  diye sorar veya çok güzel bir ders verir Buda. Hakarete hakaretle, aşağılamaya aşağılamayla, hınca hınçla karşılık verilen değil, hıncın, hakaretin, aşağılamanın, hor görmenin olmadığı buna karşılık Hoşgörünün Toleransın karşılıklı saygının, sevgininin, yüceltmenin olduğu, farklı fikirlerin özgürce tartışılabildiği ve katılmasam bile söz hakkınızı sonuna dek savunuyorum denilebilen, bir Japon şiirinde denilen "Kör bir dilenci de hiç olmazsa çiçeklerin kokusunu duyar" derinliğine sahip, başkalarının kusurlarını gösteren değil, onlarınkini örten ve kendi kusurlarını açık bir dille söyleyebilen, Protogaras'ın "evrenin ilkeleriyle uğraşmayı bırakın... herşeyden önce kendinize dönün, kendinizi tanıyın. Kendinizi tanırsanız evreni de tanımış olursunuz", Hz. Muhammed'in "kendini bilen rabbini bilir" sözüne kulak verip başkalarını değil kendini bilen, Şeyh Galipçe "Hoşca bak zatınakim zübde-i alemsin sen / merdüm-ü dide-i ekvan olan ademsin sen" deyip sevgiye ulaşacak olgunluğa erişme yolundaki paylaşımcıların çoğunlukta olduğu bir platformdur www.Masonlar.org ve öyle de kalmalıdır/kalacaktır.

Farklı düşünmeliyiz ki tartışabilelim, tartışalım ki ilerleyebilelim. Hiçbir şey bilmeyen hiçbir şeyi sevemez der Paracelsus ve şöyle devam eder Anlayan kişi aynı zamanda sever, farkına varır, görür. Bir şeyin aslında ne kadar bilgi varsa daha fazla sevgi vardır. Bunun için daha fazla sevelim, daha fazla sevdikçe eminim ki etrafımıza daha fazla ışık saçacağızdır.


Sevgi ve Saygılarımla.
« Son Düzenleme: Nisan 16, 2010, 10:41:37 ös Gönderen: skullG »


Nisan 16, 2010, 10:58:15 ös
Yanıtla #12
 • Administrator
 • Uzman Uye
 • *
 • İleti: 9555
 • Cinsiyet: Bay
  • Masonluk, Masonlardan Öğrenilmelidir

Sayin merimac,

Terbiyenizi takinin. Konu ve mesaj ne olursa olsun bu seviyede bir mesaja izin verilmez.

Saygilarimla
- Sahsima ozel mesaj atmadan once Yonetim Hiyerarsisini izleyerek ilgili yoneticiler ile gorusunuz.
- Masonluk hakkinda ozel mesaj ile bilgi, yardim ve destek sunulmamaktadir.
- Sorunuz ve mesajiniz hangi konuda ise o konudan sorumlu gorevli yada yonetici ile gorusunuz. Sahsim, butun cabalarinizdan sonra gorusmeniz gereken en son kisi olmalidir.
- Sadece hicbir yoneticinin cozemedigi yada forumda asla yazamayacaginiz cok ozel ve onemli konularda sahsima basvurmalisiniz.
- Masonluk ve Masonlar hakkinda bilgi almak ve en onemlisi kisisel yardim konularinda tarafima dogrudan ozel mesaj gonderenler cezalandirilacaktir. Bu konular hakkinda gerekli aciklama forum kurallari ve uyelik sozlesmesinde yeterince acik belirtilmsitir.


 

Benzer Konular

  Konu / Başlatan Yanıt Son Gönderilen:
15 Yanıt
6779 Gösterim
Son Gönderilen: Haziran 03, 2016, 08:23:00 ös
Gönderen: ADAM
0 Yanıt
2060 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 29, 2007, 02:06:57 öö
Gönderen: shemuel
2 Yanıt
4075 Gösterim
Son Gönderilen: Aralık 28, 2007, 09:35:47 ös
Gönderen: shemuel
3 Yanıt
3978 Gösterim
Son Gönderilen: Ekim 09, 2011, 07:56:49 ös
Gönderen: AMON RA
0 Yanıt
4217 Gösterim
Son Gönderilen: Ağustos 01, 2010, 04:55:33 ös
Gönderen: ozkann
0 Yanıt
2660 Gösterim
Son Gönderilen: Kasım 01, 2010, 07:49:01 öö
Gönderen: Genius Loci
1 Yanıt
5120 Gösterim
Son Gönderilen: Şubat 20, 2011, 04:29:30 öö
Gönderen: Sirius
9 Yanıt
7158 Gösterim
Son Gönderilen: Temmuz 11, 2014, 04:28:09 ös
Gönderen: BULGARIA