Masonlar.org - Harici Forumu

Anket

Dikkatimi çekti buradaki harici kardeşlerimde benim gibi mason olmak istiyor neden?

Saygınlık, güç kazanmak için
Tüm dünyayı masonlar yönetiyor bizde dahil olmalıyız
Kendimizi geliştirip topluma faydalı olmak için
Meraktan
Diğer (lütfen başlığa yazınız.

Gönderen Konu: Neden Mason olmak istiyoruz  (Okunma sayısı 114866 defa)

0 Üye ve 1 Ziyaretçi konuyu incelemekte.

Nisan 30, 2019, 12:19:47 ÖS
Yanıtla #230
  • Yeni Katilimci
  • *

Toplumun genelinde şu şekilde bir algı var; ülkeleri ve dolayısıyla dünyayı masonlar yönetiyor. Devletlerin yüksek kademesinde ki bürokratlar, yöneticiler, hükümetlerin başa gelişinde masonların rolü var. Bu tam anlamıyla doğru mudur bilemem ancak bunun bu şekilde olmasında bir sakınca görmüyorum. Platon'un  da dediği gibi ''ya hükümdarlar filozof olmalı, ya filozoflar hükümdar.''  Demek istediğim devletlerin yönetiminde yüksek bilgi birikimli, iyi eğitimli, yeterli felsefi düşünme yeteneğine sahip, iyi ahlaklı, kültürlü insanların veya grupların olmasında ne sakınca olabilir. Bilakis zaten böyle olmalıdır da... İşte masonluk, bu şekilde bir yapılanma olduğundan elbette ki, dünyanın yönetiminde söz sahibi olmalarının bir sakıncası olmadığını düşünüyorum. Şahsım olarak da, hem kendi gelişimime hem de böyle bir yapılanmaya katkı sağlamak, topluma ve insanlığa faydalı olmak, dünya genelinde kardeşçe bir yaşam için mason olmak istiyorum.

Nisan 30, 2019, 03:56:48 ÖS
Yanıtla #231
  • Uzman Uye

Alıntı
Toplumun genelinde şu şekilde bir algı var; ülkeleri ve dolayısıyla dünyayı masonlar yönetiyor. Devletlerin yüksek kademesinde ki bürokratlar, yöneticiler, hükümetlerin başa gelişinde masonların rolü var.

Hep aynı klişe sözler ben şahsen;  inanmıyorum Dünyayı yönettiklerine .Biz hariciler Mason olmadan gerçeği bilemeyiz gerisi laf  ...
audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 30, 2019, 03:58:08 ÖS
Yanıtla #232
  • Uzman Uye

Alıntı
Kendimizi geliştirip topluma faydalı olmak için

Doğru söze ne denir ...
Saygılar

audi-vide-tace
    dinle-gör
        sus

Nisan 30, 2019, 03:59:29 ÖS
Yanıtla #233
  • Mason
  • Orta Dereceli Uye
  • *

Toplumun genelinde şu şekilde bir algı var; ülkeleri ve dolayısıyla dünyayı masonlar yönetiyor. Devletlerin yüksek kademesinde ki bürokratlar, yöneticiler, hükümetlerin başa gelişinde masonların rolü var. Bu tam anlamıyla doğru mudur bilemem ancak bunun bu şekilde olmasında bir sakınca görmüyorum. Platon'un  da dediği gibi ''ya hükümdarlar filozof olmalı, ya filozoflar hükümdar.''  Demek istediğim devletlerin yönetiminde yüksek bilgi birikimli, iyi eğitimli, yeterli felsefi düşünme yeteneğine sahip, iyi ahlaklı, kültürlü insanların veya grupların olmasında ne sakınca olabilir. Bilakis zaten böyle olmalıdır da... İşte masonluk, bu şekilde bir yapılanma olduğundan elbette ki, dünyanın yönetiminde söz sahibi olmalarının bir sakıncası olmadığını düşünüyorum. Şahsım olarak da, hem kendi gelişimime hem de böyle bir yapılanmaya katkı sağlamak, topluma ve insanlığa faydalı olmak, dünya genelinde kardeşçe bir yaşam için mason olmak istiyorum.

Tarihte ve günümüzde, devletlerin yüksek kademesinde Masonların olması, dünyayı Masonların yönettiği anlamına gelmez. Siyasi düşüncesi ve dünya görüşü birbirlerinden farklı birçok Kardeşimiz vardır. Masonluğun ülke yönetimiyle veya dünya idaresiyle ilgili görüşleri olmaz, insanlıkla ilgili görüşleri olur. Ama daha önce söz edildiği gibi, Masonluk farklıdır, Mason farklıdır. Dünyadaki herkes gibi, bir Masonun da kendisine ait siyasi düşüncesi ve dünya görüşü vardır. Ama bu görüşler Masonluğu bağlamaz. Bulundukları kademelerde, devletin kendilerine verdiği işleri Kardeşlerimiz en iyi şekilde yapıyor, devletlerine ve insanlığa hizmet ediyorlarsa ne mutlu bizlere.

Dünyada ve aynı şekilde ülkemizde, iyi kademelerde olan Kardeşlerimiz gibi, gayet mütevazı bir işi olan Kardeşlerimiz de vardır. Hatta ekonomik sıkıntısı olan Kardeşlerimiz bile vardır.

Masonluk eşittir ülkeleri ve dünyayı yönetmek, Masonluk eşittir zenginlik klişesini artık bir kenara bırakmamız gerekiyor.

Saygılarımla ve sevgilerimle
« Son Düzenleme: Nisan 30, 2019, 04:03:30 ÖS Gönderen: Caliper »
The Brotherhood of Man begins with the Manhood of the Brother.

Mayıs 01, 2019, 09:12:10 ÖÖ
Yanıtla #234
  • Orta Dereceli Uye
  • **

Dünyayı yeniden kurmaya talibiz. Bunun için evvela yeniden doğmaya; bir simyacı gibi, topraktan gelen bu bedeni altına dönüştürmeye talibiz.
Serius est quam cogitas.