NOSAM33 ROPORTAJI

NOSAM33 ROPORTAJI

Forumda hariciler arasında kendine öz yorumlarıyla hem bilgilenen  vede bilgi veren üyelerden NOSAM33 ile kısa bir röportaj yaptık. Bir harici olarak sayın NOSAM33 ‘e masonluk hakkında neler düşünüyor ? Her insan gibi kim ve neyi amaçlıyor ? Aslında burada onun Masonluk için düşüncelerini almaktan çok onu tanımakta mümkün.

Haydi hep birlikte eğlenceli olan röportaja bir bakalım. 😀

İlk önce kendinizden biraz bahseder misin ?

1964 Doğumluyum. Endüstri Meslek Lisesi mezunuyum. Açık Öğretim fakültesi 2. sınıftan terk ettim. O dönem fabrikada çalışıyordum , benim için zor süreçti. Yalnız hala bitirmediğim için kendime kızıyorum. Kitap okumayı severim lakin bu aralar sadece kitap alıyorum , ilerde okurum diyerek .

 

Mesleğiniz nedir ? Yada hep ne olmak isterdiniz  ?

İşçi emeklisiyim. Hayatta en çok Pilot olmak isterdim lakin kısmet değilmiş.THK Paraşüt kursunda ilk atlayışımı yapamadım korkudan .Onun için Havacılığa hevesli gençlerin, Harp okulunu veya pilotluk mesleğini düşünenlerin mutlaka önceden THK dan Paraşüt, Planör
kurslarını mutlaka almalarını ivedilikle tavsiye ederim.

 Hobileriniz neler ?

– Hiç bir hobim yok  diyebilirim. Evin içinde Helikopter uçurma ve 15 senedir çözmeye çalıştığım Borsada teknik analizce 5>10 ,5>20,5>50- 5>100,5>200,10>20,10>100,10>200-20>50,20>100,20>200 vb. Sayılar ortalamaların hangi dizilişte hangi ortalamanın kesilmesi mantığını çözmeye çalışmak. Film konusunda da İMDB 7 üzeri filmleri tercih ederim, başka da kitap okumak.

Helikopter uçurmak zevkli olsak gerek 😀 Nerede yaşıyorsunuz ? Yaşadığınız bölgeye nasıl buluyorsunuz ? 

Akdeniz bölgesinde, sıcaklığın hat safhada olduğu ve Sait Paul beyefendinin sokaklarında gezdiği Tarsus şehrindenim.
Osmanlı döneminde ilk elektrik santralının kurulduğu şehir, kozmopolitik , her milletten insanlar var.  Arap yemekleri lezzetlidir, Kebab, Humus, Mumbar, Köfte vb.

 

Hmm. Peki İyi ve kötü yanları var mı ?

İyi ve kötü yanı ise 2 vilayetin arasında kalmasından dolayı her konuda bir sıkışmışlık var, gece hayatı sıfıra yakındır .İlçe olmasına rağmen banka şubeleri bayağı fazladır, buradan da ZENGİNİMİZ çoktur …

 

Hayatınızda yada yaşam tarzı olarak örnek aldığınız biri yada birileri var mı ? Kim kimler ?

Cevher Özden ( Banker Kastelli ) denen merhumu hep takdir etmişimdir sonu da onurlu bir şekilde olmuştur. Örnek alınmalı mı ?Asla, lakin bu ülkede bir çığır açmıştı.  Atatürk’ü inanır mısın bu form sayesinde sevdim, ne kadar üstün olduğunu burada yazan değerli Atatürkçü düşüncedeki İnsanların engin öngörüleri ile bu büyük insanı tanıma fırsatı buldum. Buda benim bir eksiğim idi ve tamamlanmış oldu.

 

Sizce kusursuz insan var mı ? Olabilir mi ?

Olmaz mı işte benim o kusursuz İnsan.. 😀 Şaka bir yana elbette hepimizin kusuru var, önemli olan hatalarda ısrarcı olmamak gerek …

 

Anladığım kadarıyla çok sakin bir hayatınız var. Peki ” Mason ” kelimesini ilk olarak nereden duydunuz ?

Annemin kucağına ilk verdikleri anda ben MASON, nasılsınız diyerek direk konuya dahil olmuşum diyecektim ama bu biraz Hz.İsa  olurdu. Dürüst olmak gerekirse bu kurumun parayı yöneten insanlar olduğuna inanıyordum. Ne okuduysam buradaki insanların sayesinde öğrendim ve öğrendikçe Masonluktan korkmaya başladım.

Neden mi korktum ? Bu konu sanki Tıp doktorlarının devamlı meslekleriyle ilgili araştırma yapması gibi bir oluşum.

 

Bir harici olarak Masonluk hakkında ki düşünceleriniz neler ?

Ne olacak tüm insanoğluna bu kavramı yetenekleri, daha doğrusu alabildikleri kadar öğretmek. Masonluk hakkında Tekris olmadan Ülkü mabedinin içine girip toplantılarına katılmadan görüş bildirmek bence boş ve anlamsızdır.

 

Mason olmak istediniz mi

Doğduğum andan itibaren demiştim önceki sorunuzda  ??? ; Şaka bir yana olmak isterimde tabiri caizse korkuyorum o güzelliğin benim gibi birine layık olduğuna pek inanmıyorum. Kalbimde Mason olmayı geçirsem de kendimi o mertebeye layık görmüyorum tam anlamıyla kendimi. Korkumda ki sebep entelektüel birikimimin olmamasında ve yabancı dil bilgimin yok denecek kadar az olması. Sözün özü Masonluğun erdemli yolunda bir harici olarak hazır olarak yetiştirmek kendimi buda yeter bana.

 

Biraz daha açalım 🙂 Kendinizi masonluğa uygun biri olarak görüyor musunuz ?

Şu an  itibari ile asla. Bu belli bir süreç sonucu elde edilecek bir birikimdir. İstesem de ekonomik durumum onların yanında kendimi ezik hissederim işin özü… Allah onların yolunu devamlı nurlandırsın ve hayırlarını doya doya yapmalarını nasip etsin. Bana da bu güzellikleri takip etmekte yeter.  🙂

Çevrenizde ” Mason ” olan birisi veya birileri var mı ?

Maalesef hayır. Daha bir Masonun elini sıkmak nasip olmadı .

 

 Hem Masonluk adına bir haricinin düşüncelerini almış olduk hemde sizin hakkınızda foruma katılacaklara bilgi vermiş olduk. Son olarak eklemek veya forum üyelerine iletmek istediğiniz bir konu var mı ?

Masonluğu yüceltelim ve ne olduğunu ezberleyerek değil anlamaya çalışarak sorgulayalım. Özellikle sayın ADAM beyefendiyi sorularımızla sonuna kadar zorlayıp bilgimize bilgi katalım. Sayın Tij dostumun Halkçı görüşlerine değer verip en azından olumlu ve /veya olumsuz fikirlerimizi iletelim. Sonuçta bu formdan kimse korkmasın bu ülkeye komünizm gelmez. Biraz daha sağduyuyla dünyamız daha güzelleşir kanaatindeyim. HOŞÇAKAL !

 

 


3 Comments

Zeynep A.

09/12/2012 at 5:48 pm

Hakikaten eğlenceli ve samimi bir röportaj olmuş. 🙂 Sn.Nosam33’ü forumdaki yazılarından açıkcası beynimde tam olarak bir yere oturtamamış,düşüncelerini çözememiştim.Ama bu röportajla kendini ifade ediş tarzından doğal bir insan olduğu aşikar…Teşekkürler röportaj için…

Aleister Crowley

23/12/2012 at 4:52 am

Başlangıçta masonluktan ve locanın faaliyetlerinden kulaktan dolma bilgiler sebebiyle korktuğundan bahsetmiş sevgili kardeşimiz. Bu çok doğru loca hakkında youtube da dolaşan komplo teorileriyle dolu çorba videoları izlemektense masonluğu biraz da masonlardan öğrenmeye çalışın emin olun bu tercihiniz hem sizi bu hususta daha çok bilgilendirecek hem de korkularınızın yersiz olduğunu anlayacaksınız.

Serkan EGESOY

28/01/2013 at 8:17 am

Hiç bir masonun elini sıkmak nasip olmadı diyor ama belki de sıkmıştır da haberi yoktur 🙂 Malum ya çoğu mason, mason olduğunu açıklamayor…

Log out of this account

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Haberdar ol

Yeni yazilardan haberdar olmak icin email adresinizi girin

YAZI ARŞİVİ

Son Yorumlar