Tahir İle Zühre

Tahir İle Zühre

Category : Kişisel Bloglar

Tahir olmak ta ayıp değil Zühre olmakta Hatta sevda yüzünden ölmek te ayıp değil.Bütün iş Tahir ile Zühre olabilmekte, yani yürekte… Kapıma değil, yüreğime vuran gelsin diyor Mevlana


2 Comments

ahmet kavazlı

08/04/2014 at 11:49 am

ben seni seviyorum diye senin beni seviceksin diye bir şey yok.tahir zühreyi seviyor ama zühre tahiri sevmiyor

Ferhat ERCETIN

04/07/2014 at 9:44 pm

Yüregin definasyonu …. mühim olan bu..! insan bu su misali diyor bir baska düsünür. Mesele önce kendimizi tanimak. Bu insan denilen varligi bilmek. vicdan denilen ölcme ve kontrol mekanizmamizin yerine egomuzu oturtursak ne kadar adeletli olabiliriz? Yada sara hastasiyken bayginlik gecirdigimizde duydugumuz sesleri vahiy olarak yorumlarsak nelere sebebiyet veririz.
Ayip bir hükümdür. Aldigimiz utanma sinirlarimizin zorlanmasi demektir. Utanma hissi yani Ar, yada edep dedigimiz bu manzume bizi biz yapan degerlerin bir yansimasidir belkide. Her ne olursa olsun utanma bir sinir ihlalidir ki o siniri biz cekmisizdir bir vakit. belki birilerinin ögretisi belki mahalle baskisi diyelim. her kim müsebip olursa olsun insancadir utanmak. Bunlar mesele degilde hadi gelin su “Yürek” meselesini anlatsin biri. nasil birseydir ki o bazen irade olur karar bile verir kimine göre.. bilen anlatsinda yürek neymis bilelim isterim..

Log out of this account

Leave a Reply

Time limit is exhausted. Please reload the CAPTCHA.

Haberdar ol

Yeni yazilardan haberdar olmak icin email adresinizi girin

YAZI ARŞİVİ

Son Yorumlar